Ana Sayfa TEKNOLOJİ 3 Ocak 2020

Oyun Haberleri

Bu Oyun Haberleri yazımızda farklı ve ilginç olan bir oyunun haberini sizlerle paylaşıyoruz. MechWarrior 5 Mercenaries aslında bize nostalji vermeye gelen bir oyun ve bunu çok iyi yapabiliyor. Onu gerçekten tanımadığımızı söylesek yanlış olmaz. Ancak, MechWarrior 5 Mercenaries inceleme detaylarında bahsedeceğimiz özellikler nedeniyle, oyun bana çok nostaljik bir his sunuyor. Her şeyden önce, MechWarrior 5 Mercenaries incelemesine, sürprizleri kaçırmadan, hikayeden başlayayım. Oyun bize (oyunu) öğretmek için bir alan getiriyor. Burada eski ama yenilenmiş bir makine adı verilen bir robot kullanıyoruz. Yavaş yavaş, neler yapabileceğimiz gösteriliyor. Bir süre sonra düşmanlar sahaya geliyor. Düşmanlar geliyor ama gerçekten çok sayıda geliyorlar. Bu olduğunda, kaptanımız, kaç hayat kurtarabileceğinizi söylüyor ve başlıyoruz. oyun haberleri hikayesine böyle başlıyor.

 

Oyunun savaş bölümünün yarısında zaten robotu kullanıyorsunuz. Zor görünmese de olağan mekaniğe benzemediği için oldukça zor görünebilir. Robotunuzun hem vücut kısmını hem de ayak kısmını ayrı ayrı yönetmeniz gerekir. İşte asıl mesele burada başlıyor. Dahası, bunu yaparken robotunuzun sıcaklığını da kontrol etmeniz gerekir. Robotu ısıtmakta bir problem. Dikkat etmeniz gereken şeyler arasında silahların soğumasının beklenmesi de var. Silahlarınızı kullandığınızda soğumasını ve yeniden doldurulmasını beklemeniz gerekir.

Sonrasında Robotunuz ayarladığınız hızda ve yönde hareket etmeye devam edecektir. Diyelim ki siz saldırı yaparken bir anda dönmeniz gerekti. Bacaklarınızı kontrol ederken bir tuş ile bacaklarınızı yavaş yavaş gövde hizasına getirebiliyorsunuz. Tabii, bunun tam tersini yapmak da mümkün. Bütün bunları yaparken de aynı zamanda hareket etmekte olan düşmanlarınıza sıkmanız gerekiyor.