Ana Sayfa TEKNOLOJİ 2 Ocak 2020

Bebek Bakım Ürünlerinin Öncü Markası: Prima

Tüm dünya çapında tanından bir bebek bakım ürünleri markası olan Prima’nın kurucusu kimya mühendisi Victor Mills. 1950’lerde tek kullanımlık bebek bezi geliştirme konusunda yoğun çalışmalara başlayan ve tasarladığı ürünleri ilk önce kendi torunları üzerinde deneyen Mills, sonunda başarıya ulaştı. Prima markasının doğuşuyla, anne babaların hayatı ciddi anlamda kolaylaştı.

Prima kuruluşundan bu yana bebek bezi konusunda farklı teknolojiler geliştirerek bebeklerin hijyen ve konforunu artırmaya devam etti. Cırt cırtlı bantlar, emici jel içeren iç yüzey, pamuklu ve yumuşak üst doku, elastik bacak kısımları gibi yenilikler Prima’nın öncülüğünde gerçekleşti. Bebeklerin hassas ciltlerine yüksek koruma sağlarken bakım da yapan losyonlu yüzey, Prima’nın çığır açan bir diğer yeniliği oldu. Prima günümüzde yenidoğan bebeklerden tuvalet eğitimi sürecindeki çocuklara varana kadar her yaş için özel ürünler sunuyor. Markanın bebek bezlerinin yanı sıra alt değiştirmeyi kolaylaştıran ıslak mendil, alt değiştirme örtüsü gibi ürünlerini Joker’de bulabilirsiniz.

Prima’nın iki temel bebek bezi serisi var: Prima Premium Care ve Prima Aktif Bebek. Prima Premium Care bebek bezi; nefes alan yüzeyi, emici kanalları ve markaya özgü CoraSoft kalpli dokusuyla üstün yumuşaklık ve uzun süreli kuruluk sağlıyor. Bez ıslandığında maviye dönen ıslaklık göstergesi sayesinde bebeğinizin bezini ne zaman değiştirmeniz gerektiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Prima Aktif Bebek serisinin emici hava kanalları ve ıslaklığı hapseden Micro Pearls ile bebeğiniz 12 saate kadar kuru kalıyor. Sızdırmayı önleyen esnek yan bantlar ve pamuksu yumuşak yüzey, bebeğinize rahat hareket etme imkanı tanıyor. Prima’nın Premium Care ve Aktif Bebek serilerini Joker’de bulabilir, fırsat paketleri ile bebek bezi alışverişinizi avantajlı fiyatlarla tamamlayabilirsiniz.

Prima bebek bezi numaraları, bebeklerin kilo aralıklarına göre değişiyor. 2-5 kilo aralığında kullanılan Prima 1 numara bebek bezi, 3-6 kilo aralığında kullanılan Prima 2 numara bebek bezi ve 6-10 kilo aralığında kullanılan Prima 3 numara bebek bezi çeşitleri, genellikle bebeklerin ilk altı ayında sıkça tercih ediliyor. 9-14 kilo aralığındaki bebekler için uygun olan Prima 4 numara bebek bezi ve 11-16 kilo aralığındaki bebekler için rahatlık sunan Prima 5 numara bebek bezi ise geniş kilo aralıklarıyla uzun süre kullanılabiliyor. Bebeğinizin kilosuna uygun bezi seçerek onun rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Kullandığınız bezin bebeğinizi sıkmaya başladığını fark ettiğinizde üst kilo sınırını doldurmasını beklemeden hemen bir üst numaraya geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

ISO 22000 Belgesinin Faydaları

ISO 22000 Belgesinin Faydaları