Kayseri Melikgazi Belediyesi'nin yaz okullarına yoğun ilgi

06.07.2023 - Perşembe 11:49

Her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce vatandaşa spor yapma ve yaz tatilini değerlendirme fırsatı sunan Melikgazi Belediyesi'nin yaz kursları ve spor kurslarından bu yıl içinde 21 bin 348 kişi hizmet alacak.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Daha sağlıklı bir gelecek için toplumun mutlaka spor yapmasını gerektiğini söyleyen Kayseri'nin  Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da binlerce vatandaşa spor yapma ve yaz tatilini değerlendirme fırsatı sunan Melikgazi Belediyemizin yaz kursları ve spor kurslarından bu yıl içinde 21 bin 348 kişi hizmet alacak.  7-14 yaş arası çocuk ve gençler, yaz tatilinde uzman eğitmenler eşliğinde belediyemizin tesislerinde spor yapabilme imkânı buluyor. Melikgazi Belediyesi’nde 7-14 yaş arası yaz okulu ve yetişkin sporları futbol, basketbol, voleybol, badminton, taekwondo, jimnastik, hentbol, muay tai, kick boks, kung fu, okçuluk, yüzme olmak üzere 12 branşta eğitim verilmekte olup 7-14 yaş grubunda toplam 4 bin 348 kişi bu kurslarımızdan faydalanıyor.

Tınaztepe, Fedakar Gülderen, Yeniköy, Selçuklu, Esenyurt, Danışmentgazi, Kültür Merkezi, Necip Fazıl Kısakürek, Tavlusun, İldem, Şirintepe, Gökkent, Gesi Fatih, TOKİ, Alparslan Türkeş olmak üzere 15 sosyal tesisimizde yetişkinler için fitness ve aerobik kurslarımız yıl boyu düzenleniyor. 15 tesisimizden yıl içerisinde 10 binden fazla kişi, Tınaztepe ve Danışmentgazi sosyal tesislerimizde yetişkin yüzme kursumuzdan ise 7 binden fazla kişi bugüne kadar faydalandı. Yaz spor okullarımız ve yetişkinlere yönelik düzenlenen sportif aktivitelerimizden bu yıl içinde 21 bin 348 kişi hizmet aldı. Kurslar bizden. Çocuklarını spora yönlendirmek ise ailelerinden" dedi.

    

Etiketler
YORUM YAZ