Ana Sayfa SPOR 14 Ocak 2019

İşte Serdar Aziz’in transfer kararı

Galatasaray’da, teknik direktör Fatih Terim’in kadro planlamalarında yer almadığını belirttiği Serdar Aziz, transferiyle ilgili son kararını verdi.

Galatasaray, 4 Ocak’ta başlayan transfer döneminde herhangi bir futbolcuyla anlaşmaya sağlayamadı. Öte yandan teknik direktör Fatih Terim 3 Ocak Perşembe günü IG TV’de yaptığı açıklamada Serdar Aziz ve Eren Derdiyok’un kadro planlamalarında yer almadığını açıkladı. “Serdar’ı da Eren’i de çok seviyorum. Onlara, kariyerlerine, yeteneklerine saygı duyuyorum. Ancak birlikte çalışma kültürlerimizin farklı olduğunu düşünüyorum. Bir günlük mevzu değil, yolları açık olsun.”

Bu açıklamanın ardından gözler 28 yaşındaki oyuncunun transfer döneminde hangi kulüple anlaşmaya varacağına çevrildi ve bu noktada Fenerbahçe ön plana çıkan taraf oldu.

Milliyet’in haberine göre Beşiktaş ve yurt dışından çeşitli teklifler alan Serdar Aziz kariyerine Fenerbahçe’de devam etme kararı aldı.

Habere göre Serdar, bonservis sorununun çözülmesinin ardından sarı lacivertli kulüp ile 3,5 yıllık sözleşmeye imza atacak ve Galatasaray’da kazandığı ücretin aynısını kazancak. Tecrübeli oyuncu sarı kırmızılılardan yıllık 2 milyon Euro alıyordu.

Fenerbahçe’nin Serdar transferindeki ısrarının temel sebebi mevcut stoperlerin akıbetlerinin belirsiz olması. Martin Skrtel ve Roman Neustadter’in mevcut sözleşmeleri sezon sonunda biterken takımdan ayrılma ihtimallerinin yüksek olduğu ve beklentilerini karşılayamayan Diego Reyes’in de sezon sonu gideceği belirtildi.