Ankara Saç Dökülmesi Tedavisi

10.01.2024 - Çarşamba 12:19
Ankara Saç Dökülmesi Tedavisi

Sağlıklı bir kişide saç dökülmesi iki ay kadar sürer. Saç dökülmesi daha uzun sürerse bu ciddi bir konu olabilir.

Sağlıklı bir kişide saç dökülmesi iki ay kadar sürer. Saç dökülmesi daha uzun sürerse bu ciddi bir konu olabilir. Saç dökülmesinde ilk olarak doktortarafından dökülme tipi ve şiddeti belirlenir. Uzmanlar tarafından Ankara saç dökülmesi sonrasında kişiye özgü bir tedavi protokolü uygulanır. Tedavi sonrasında hastalar istenilen sonuçlara ulaşabilir.

Saç Dökülmesi Tedavisi

Erkek saç dökülmesinde erken evrede dökülme problemi kontrol altına alındığında saç ekim ameliyatına gerek kalmadan saçlarınızı arttırabilirsiniz. Her folikülün kendine has ve üç aşaması bulunur. Özellikle dinlenme aşamasında sonunda saç doğal olarak dökülür ve yeni bir saç döngüyü tekrar başlatmak için yerini alır. Eğer tedaviden olumlu yanıt alamadıysanız saç ekimi Ankara tedavisi ile bu sorunlardan kurtulabilirsiniz. Günümüzde saç dökülmesini kesin durduran bir yöntem bulunmaması nedeniyle ekim sıklıkla tercih edilir.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Saç dökülmesi nedeni farklılık gösterebilir. Genel olarak kalıtımsal bir problemldir. Normalden fazla ve uzun süreli görülen saç dökülmeleri hastalıkların da habercisi olabilir. İnsanlar bu tür sorunlarla karşılaşırsa Ankara saç dökülmesi tedavisinden yararlanabilirsiniz. Beslenme faktörleri, genetik yatkınlık, hormonal faktörler ya da kimyasal maddeler saçı dökebilir.

Kellik olarak da adlandırılan androjenik alopesi, herkesi etkileyen genetik sorunlardan bir tanesidir. Bu duruma erkek tipi kellik denir. Bu tür Ankara saç dökülmesi erkekler için ilk olarak ergenlik döneminde tedaviye başlanmalıdır. Genellikle gerileyen bir saç çizgisi nedeniyle kendini gösterir.

Kadın tipi kellik probleminde ise bu sorun direkt kendini göstermez. Kadın tipi dökülme başın her yerinde ortaya çıkar.

Saç Dökülmesi Tedavi Edilebilir mi?

Beslenme kaynaklı vitamin ve mineral eksiklikleri nedeniyle saç dökülmeleri de görülebilir. Dökülmenin sebebi, tiroit ya da başka bir hastalıksa mutlaka tedavi edilmelidir.

Saça uygulanan PRP ile saçların canlanması amaçlanır. Zengin kanla saç kaybını durdurarak, sağlıklı saç döngüsünü kazandırmak temel hedeftir. Saç mezoterapisinde amaca uygun olarak seçilen ilaç karışımları sıklıkla tercih edilen tedavi uygulamaları arasındadır.

Ankara’da Saç Ekimi Tedavisi

Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu veya saç kaybı yaşayan kişilerde uygulanan çözüm yollarından bir tanesidir. Saç kökünün artık aktif olmadığı, saçsızlığın oluştuğu alanlara sağlıklı saç köklerinin nakledilmesine Ankara saç ekimi adı verilir. Sadece kafa derisi değil kaş, bıyık ya da sakal için de bu uygulama tercih edilir. Uygulamada genellikle enseden alınan saç kökleri, hedeflenmiş saçsız bölgeye ekilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Kimler İçin Uygundur? Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi, (FUT) veya (FUE) yöntemiyle uygulanır. Nakil sistemiyle kafa derisi saçlandırılır. Uygulanacak Ankara saç ekimi sadece kafa bölgesine değil, kaş, bıyık ve sakal bölgelerine de yapılabilir. Kellik problemine karşı en etkili yollardan bir tanesidir Saç kökünün artık aktif olmadığı alanlara uygulanır.

Saç ekimi sırasında genellikle birkaç yüz ila birkaç bin folikülün nakledilmesi gerekir. Bu nedenle işlemlerin Ankara saç ekimi uzmanları tarafından yapılması önemlidir. Ekim yapıldıktan sonra foliküller gömülü kaldıkça birkaç ay içinde doğal olarak büyür.

Saç Ekimi Sonrası Saçlar Ne Zaman Uzar?

Saç ekimi operasyonunda hastanın ense bölgesindeki dökülmeye dirençli saç kökleri toplanır. Daha sonra tamamen dökülmüş olan kısımlara ekilir.  Saç ekimi uygulaması sonrasında kalıcı bir görüntüye erişebilirsiniz. Çoğunlukla ameliyattan sonra saç ekimi Ankara saçlar 6 ay içerinden sağlıklı bir şekilde görünür. Saç kaybının en önemli nedenlerinden biri genetik problemlerdir. Bu gibi sorunlara karşı mutlaka saç ekimi yapılmalıdır.

Günümüzde erkeklerin büyük bir bölümünde saç dökülme sorunu bulunuyor. Saç ekimi erkekler için en çok uygulanan kozmetik cerrahi uygulamaları arasındadır. Yapılacak saç ekimi Ankara ile ekilen saçlar, bir yılın ardından değişimi en iyi şekilde sizlere sunar. Saç kaybı, sadece erkeklere özgü bir durum değildir. Kadınlarda da meydana gelebilir.