Ana Sayfa MAGAZİN 30 Ağustos 2018

Makyaj Nasıl Yapılmalı

Birkaç yıl öncesine kadar modanın alt başlıkları arasında trendlerini belirleyen makyaj uygulamaları, iddialı bir ivme ile atağa geçerek hem sanatsal hem de sektörel kuralları baştan yazmış oldu. Böylelikle ünlü makyözlerin ve popüler markaların etkisinde biz kadınları etkisi altına alan tek tip palet ve uygulamalar “Önce kendi yüzünüzü keşfedin!” mottosuyla etkinliklerini kaybetmiş oldular.

Bir Kadının Yüz Hatlarını Tanıyor Olması Neden Önemlidir?

Nasıl ki alışverişe çıktığınızda, beğendiğiniz bir elbisenin vücut ölçülerinize uygun olan bedenini deniyor, biraz kilo fazlanız varsa açık renklerden uzak duruyorsanız; aynı alışkanlığınızı makyaj sırasında da devam ettirmelisiniz. Her ne kadar belirli akımlar zaman zaman moda trendleri popülerlik kazanıyor ve kadınların büyük bir çoğunluğu tarafından uygulanıyor olsa da, en mükemmel sonucu alabilmek için o her ne olursa olsun kendinize uygun hale getirmeniz gerekmekte. Mesela her dişinin ortak çilesi olan eyeliner. Makyaj kanalları, blog ve vlog’larında onlarca yöntem ve taktik önerisi mevcut. Ortak noktaları ise en uzun ve pürüzsüz kuyruğu yakalayabilmek. Fakat şu gözden kaçırılmamalı ki, eğer sizin göz yapınız oval ve düşük formdaysa ne yaparsanız yapın sizi beklediğiniz sonuca ulaştırmayacaktır.

Doğru Makyaj Uygulaması İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

“Neden bende de böyle güzel durmadı?”

yıkımını yaşamak istemiyorsanız makyaj sırasında yüz yapınızı, kıyafet kombininizi, ten ve saç renginizi mutlaka dikkate alın. Kalıcılık açısından yüksek performansta olmayan ve cilt sağlığınızı tehlikeye atabilecek ürünleri tercih etmekten sakının fakat yeni ürün ve renkleri denemeyi ihmal etmeyin.