Ana Sayfa MAGAZİN 10 Şubat 2018

Demet Evgar’dan Çarpıcı Açıklamalar

Star TV’de başlayacak olan Avlu dizisi ve sinemada da Sofra Sırları’yla izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Demet Evgar, “Rolüme ya şarkılarla ya da rüyalarla çalışıyorum. Filmi ilk kafamda çekiyorum” dedi.

Demet Evgar, yönetmen Ümit Ünal’la, İstanbul Modern Sinema tarafından düzenlenen ‘Yönetmenlerle Buluşma’ etkinliğine konuk oldu.

16 Şubat’ta vizyona girecek Sofra Sırları filminde başrol oynayan Evgar, “Ümit senaryoyu gönderdiğinde çok beğendim. İlk sahneden itibaren, o karakteri oynamaya başladım. Filmi, kafanızda oynuyorsanız, ilk orada çekiyorsunuzdur” dedi.

Evgar sözlerine şöyle devam etti: Rolüme ya şarkılarla ya da rüyalarla çalışıyorum. Bir şey okuyorum, yatıyorum ve kalktığımda o karakteri yaşıyorum.

Avlu adlı dizide de rol alacağını belirten oyuncu, “Yeni bir hapishane işine başlıyoruz. Oraya giren bir kadının özgürleşmesinin hikayesini anlatacağız” dedi.

Evgar “Özgürlük, nerede olduğunuzla ilgili bir şey değildir. Size dayatılan şeylerle de alakası yok. Şu anda hapiste yatan ve bizlerden daha özgür olan adamlar tanıyoruz” şeklinde konuştu.