Ana Sayfa karma 26 Mart 2021

Yeni Nesil Kuluçka Makinesi Sağlıklı Üreme Sağlar

Kuluçka makinesi bir yumurtanın civcive dönüşebilmesi için gerekli ortam koşullarının oluşmasını sağlamaktadır. Doğal kuluçka dönemlerinde anneler tarafından verilmekte olan gerekli değerler makineler tarafından gerekli olduğu kadar verilir ve bu sayede sağlıklı yavrular elde edilir. Tek seferde çok sayıda yavru elde etmeyi amaçlayan bu makineler ile birlikte yumurta gelişimleri en iyi şekilde desteklenmektedir. Kanatlıların hızlı bir şekilde üremelerine olanak tanıyan bu sistem sağlıklı gelişimler sağlar.

Hobi kuluçka makineleri ile birlikte kişiler kendi kanatlı embriyoları için gerekli olan ısı ve neme sahip ortamları sağlayabilmektedirler. 20.yüzyıl itibari ile oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanan makineler gerekli ısıyı ve nemi embriyolara verir ve verimli üretimleri gerçekleştirir. Her kuşun kuluçka süreleri farklılık gösterebilmektedir. Çiftçiler gerekli olan sürelere göre ortam koşullarını sağlayabilmektedirler.

Kuluçka Makineleri Yumurta Gelişimi Destekler

Yumurta gelişimlerini en iyi şekillerde destekleyerek toplu üretimlerin gerçekleştirilmesine olanak tanır. Otomatik kuluçka makinesi ile birlikte kişiler yeni nesil sistemlere sahip olabilmektedirler. İç ortamın rahatlıkla görülebildiği ve ortam koşullarının rahatlıkla sağlanabildiği bu makineler yüksek randıman alınmasını sağlamaktadır. Kuluçka mekanizmaları sayesinde gerekli olan ısı ve nem verilir, çevrilme işlemleri gerçekleştirilir.

Gerekli olan ısı ve rutubet yumurtaların içerisinde yer alan embriyoların gelişimini destekler. Son derece hassas olan sensörler gerekli ortam koşullarını embriyolar için titizlikle sağlar. Bu sayede çiftçiler göz alıcı derecelerde randıman almaktadırlar. Makineler ile birlikte doğal ortam koşulları yumurtalara sağlanmaktadır.

Fiziki koşulların kontrollü bir şekilde gerçekleştirildiği makinelerdir. Kuluçka makinesi fiyatları çiftçilerin gereksinimlerine göre farklılaşmaktadır. İhtiyaç duyulan kontrol sistemleri ve diğer makine özeliklerine göre en uygun fiyatlar NY Ticaret ile birlikte çiftçilere sağlanmaktadır. Hobi amaçlı kuluçka yapanlar, çiftçiler rahatlıkla tercih ederek yüksek verim alabilir.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir