Ana Sayfa karma 19 Aralık 2019

Uydunet Bağlantı Hızınızı Hızlı Bir Şekilde Ölçün

Günümüzde internet çok gerekli bir araçtır. Bu yüzden günümüzde birçok evde ve iş yerlerinde vardır. Artık birçok bilgi internet üzerinden insanlara ulaşmaktadır. Eğitim ve sağlık gibi pek çok sektörde internet fazlasıyla kullanılır. Bununla beraber birçok internet servis sağlayıcısı bulunur. Bunlardan biri de Uydunet’tir.

Uydunet

Türkiye de tek kablo operatörü olan Türksat A.Ş. kendi altyapısıyla Kablo TV hattı üzerinden Uydunet internet hizmeti vermektedir. 10 mbpsden 100 mbpsye kadar yüksek hızlı internet veren Uydunet diğer internet servis sağlayıcıları gibi telefon hattına gerek duymaz. Geniş bant kalitesi ile hizmet vermektedir. İnternet üyeliği başlatıldığı zaman üzerine ek olarak HD televizyon yayını hizmeti de vermektedir. Bu ayrıcalık ile normal uydu televizyonunda bulunmayan birçok içeriğe ulaşabilir.

Ayrıca istenildiği zaman ek ücret ile Kablo Ses paketi alabilirsiniz. Kablo Ses paketi ev telefonu aracıdır. İnternet başvurusu için Uydunet bayilerine ve merkezlerine gidilebilir. Uydunet internet ve çağrı merkezinden de başvuru almaktadır. İnternet sitesinden paketleri inceleyerek size uygun paketi seçebilirsiniz. Başvurudan sonra 3 iş günü içerisinde hizmet almaya başlanılır. İnternet bağlandıktan sonra hızı test etmek için yine internet sitelerinde Uydunet hız testi adında bir bölüm bulunmaktadır.

İnternet Seçimi

İnternet kullanıcılarının internet hızıyla ilgili pek çok sorunu bulunmaktadır. Her türlü alanda kullanılan internet yavaşlaması durumunda insanları fazlasıyla sinirlendiriyor. Bu sorunları yaşamamak için internet paket seçimlerinde temkinli davranmak gerekir. Peki, internet paketi seçimi yapılırken nelere dikkat edilmeli?

  1. Limit

İnternet paketlerinde belirli hızlar bulunur. İnternet sınırlı veya sınırsızdır. Burada kullanıcının ne kadar internet kullandığını bilmesi gerekir. Örnek verilecek olursa aylık 50 GB internet kullanan bir kullanıcının limitsiz internet kullanması fazla para ödemesine sebep olur. Limitsiz internet yerine aynı hızda 50 GB kotalı internet alması daha ucuz olacaktır. Kullanmadığı internetin boş yere parasını ödememiş olacaktır.

  1. İnternet Hızı

İnternet hızı pek çok değişkene bağlı olup, internetin ne için kullanıldığına göre değişir. Eğer yüksek kaliteli diziler veya filmler izlenmek isteniyorsa kaliteli bir eğlence için hızı yüksek almakta fayda vardır. Aksi takdirde filmde veya dizide kopukluklar ve donmalar yaşanacaktır. Ancak sadece haberleri ve gündemi takip etmek için kullanılıyorsa internet hızının düşük olması bile yeterli olacaktır.

  1. Taahhüt

İnternet servis sağlayıcıları hizmet başlangıcında kullanıcılara taahhüt imzalatır. Bu taahhütler genelde 12 ay ve 24 ay olarak değişir. Kişiye uygun olarak seçilmelidir ki ileriki zamanlarda sıkıntı yaşanmasın.

İnternet Hız Testi

İnternet bağlatıldığı zaman kullanıcılar acaba gerçekten söylenen hız veriliyor mu diye merak ederler. Bu yüzden çeşitli speed test sitelerine başvururlar. Bunların hepsi de güvenilir olmadığı gibi kullanıcılara yanlış sonuçlar gösterebilir. Bu sitelerden biri olan hiztesti.online firması kullanıcılarına güvenilir ve doğru sonuçlar vermektedir. Bu siteden Uydunet gibi birçok servis sağlayıcısının internet hız testi yapılır. İnternetin ping testi de bu siteden ölçülebilir. Bu siteye tarayıcıya hız testi Süperonline veya hız testi online yazıp aratarak ulaşabilirsiniz.

 

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir