Ana Sayfa karma 15 Eylül 2021

UYAP Avukat Bilgi Sistemini Kullanma

 

 

Avukatların online olarak hizmet alabilecekleri UYAP Avukat Bilgi Sistemi ile ilgili detaylara adresimizden ulaşabileceklerini aktarmaktayız. İnternet üzerinden yetkili oldukları davaları ve vekalet verilen tüm dosyaları inceleme fırsatını elde edecek olan avukatlarımız UYAP avukat sistemi üzerinden giriş yapmaktadır. Dosyaların suretinin alınmasını sağlayan, UYAP üzerinden verilere ulaşma imkanı bulan ve dosyaları açarak masrafların online olarak ödenmesine aracılık eden avukatlarınızdan detaylı bilgileri ve destekleri alabilirsiniz. Avukatların baro veya Adalet Komisyonu tarafından kayıtlarının alınmasının ardından internet üzerinden uyap programını yüklemeleri yeterli olacaktır. Giriş kısmında istenen bilgilerin verilmesi ve elektronik imzanın kullanılması sayesinde giriş şartları tamamlanacaktır. Ayrıca e-devlet üzerinden bu imkanı bulacak olan avukatların takip edebilecekleri çeşitli davalar bulunmaktadır. Hatalı tıbbi uygulamalar olarak bilinen ve doktorların bu tür davranışlarından doğan malpraktis adı verilen davalarla ilgili süreçler hakkında bilgi alabilmek için avukatlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

 

Aydınlatma yükümlülüğünün yerine getirilip getirilmediğini ve tıbbi müdahale esnasında hukuki açıdan gereken şartların yerinde olup olmadığını inceleyecek olan avukatlarınızın bu hususta profesyonel adım atmaları gerekmektedir. Tüm bu konularda hukuki açıdan destek alabilmek için uzman avukatlarımızı hemen arayabilirsiniz.

 

UYAP Sistemine Nasıl Girilir?

 

Elektronik imzaya sahip olan avukatların USB girişine takarak gerçekleştirecekleri bu işlemler sayesinde ÜYAP avukat sistemine e-devlet üzerinden giriş yapmaları mümkün olacaktır. Elektronik imzaya sahip olan avukatlar, kendilerine özel olarak belirleyebilecekleri şifrelerini değiştirme hakkına sahiptir. T.C. Kimlik numarası ve şifrenin giriş yapılmasının ardından takip edilecek aşamaların sonucunda bu alana ulaşmak mümkün olacaktır.

 

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir