Ana Sayfa karma 16 Kasım 2021

Türkçe Konuşan Olması Ekip İçin Önemli

Stefan Kuntz Gidecek Mi?

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz ve milli futbolcu Kerem Aktürkoğlu basın toplantısında açıklamalarda bulundu. “Şenol Güneş’in ayrılmadan önceki maçı Cebelitarık’tı ve zorlanmıştık. Hollanda maçındaki skor sonrasında da gitmişti Şenol Güneş. Siz nasıl bir sistemle çıkacaksınız? 2 forvet, 3 forvet?” sorusunda ise Stefan Kuntz: “Benim de Şenol Güneş gibi gideceğimi mi düşünüyorsunuz?” diye yanıtladı.

Türkçe Konuşan Olması Ekip İçin Önemli

Stefan Kuntz, “Bir teknik direktör olarak müdahale edip edemeyeceğiniz şeyler var. Letonya maçından çıkan bir özgüvene etki edemiyorsunuz. Oyuncularımızın çok sayıda maçı var, o yüzden bir önceki maçla başlıyoruz çalışmalara çünkü kulüpten çıkıp, milli takım çipini taksınlar. Ekibimde Türkçe konuşan bir kişinin olması önemliydi. Daha öncede öğrencim olan Kenan’ın da özel bir tarafı var. Benim gibi olan iki kişi getirseydim potansiyeli alamayacaktık. Benim yapamayacağım şeyleri yapan insanlar da olunca daha donanımlı oluyorsunuz. Ben zaten baskıyı istiyordum. Bu baskının altına girmek benim kendi kararımdı zaten. Bu ekibi motive etmeme gerek yok. Türk Milli Takımı’nın oyuncuları ülkeleri için oynamayı çok seviyor. Seyircileri mutlu etmeyi seviyorlar.” Diye söyledi.

Ferdi Kadıoğlu’na da değinen Kuntz “3 çocuğun var ve hangi çocuğunu daha çok seviyorsun diye soruyorsunuz. Ferdi’ye takımımızda olmasını istediğimizi belirttik. İyi düşünüp karar vermek istiyorsa buna saygı duymak zorundayız” diyerek ekledi.

Kaynak : betpas.com

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir