Ana Sayfa karma 28 Şubat 2021

Spa Masajı Neye İyi Gelir?

Hayatın akışı gereği gün içerisinde birçok yerde sorunlar karşımıza çıkmakta ve bununla birlikte sorumluluklar da eklenince stres meydana gelir ve bu durum yaşam kalitesini düşürür. Stres altında geçen bir günün ya da haftanın ardından uzman spa merkezleri tarafından uygulanan masajlar hem vücudun hem de ruhun dinlenmesini sağlayacaktır. Özellikle spa masajı dinlendirici ve vücudu besleyici bir masaj tekniğidir. Spa masaj tekniği çok eski dönemlere hatta Romalılara kadar dayanmaktadır. Çok eski bir teknik olduğu için alternatif tıp alanında da sıkça kullanılmaktaydı. Bu nedenle vücutta iyileştirici ve sakinleştirici bir etkiye sahiptir.

Spa kelime olarak su ile gelen sağlık anlamına gelmektedir. Teknik olarak bakıldığı zaman ise yararlı ve doğal olan şifalı sulardan yardım alarak uygulanan masaj tekniğidir. Spa masajının uygulandığı ortamın temiz, ferah ve sakin olması gerekmektedir. Ortam da oldukça önemli olduğu için spa masajı hem ruhu hem de vücudu dinlendirmektedir. Şifalı suların da etkisiyle vücut dinlediği için mevcut ağrılara ve kaslara da iyileştirici etkisi bulunur.

Spa’nın Faydaları

Spa masajının uzman spa masaj tarafından uygulanması etkisinin çok daha fazla olmasını sağlayacaktır. Tekniğin doğru uygulanması bir masajın işe yaraması açısından oldukça önemlidir. Çünkü masaj belirli noktalara uygulanan ve doğru basınç oranı gerektiren bir işlemdir. Bu nedenle alanında uzman kişilerin uygulaması bu anlamda önemli bir rol oynamaktadır.

Spa masajı masaj yaptıran kişinin şikâyetleri üzerine şekillenir. Şifalı sular ile uygulanan spa masajı gün içinde meydana gelen stresi, yorgunluğu, zararlı ışınların etkisini en aza indirgemektedir. Aynı zamanda hayatın her alanında maruz kaldığımız nem, güneş ışınları, toz ve zararlı mikroplar yüzünden cildimiz de meydana gelen ölü derilerden arınarak, cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Kan dolaşımını düzenleyerek ölü derilerden kurtulmaya yardımcı olurken bununla beraber cilt hücrelerinin de yenilenmesine yardımcı olur. Bu sayede cilt daha canlı, daha sağlıklı ve daha parlak bir görüntüye sahip olurken aynı zamanda da daha sağlıklı olur. Düzenli olarak uygulanan spa masajının etkileri çok daha uzun vadeli ve etkilidir.

Kaynak: https://masajvakti1.com/spa/

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir