Ana Sayfa karma 9 Eylül 2021

Sergen Yalçın Facetime’la ikna etti! Pjanic’in film gibi transfer hikayesi

İlk önce Gedson Fernandes, ardından Elneny için transfer çalışması yürüten tipobet365 Beşiktaş, takım listesinin UEFA’ya bildirilmesine saatler kala sürpriz yaparak Barcelona’nın Boşnak orta sahası Miralem Pjanic’i kadrosuna katmıştı.

Beşiktaş, Elneny ve Gedson Fernandes’in maliyeti nedeniyle geri adım atmıştı. 8 numaraya transfer yapılmasını ısrarla isteyen Sergen Yalçın, Pjanic transferinde başrol oynadı.

Ghezzal Türkiye Temsilci Hakan Korkmaz, bu sefer UEFA listelerinin verileceği gün Sergen Yalçın’a Pjanic’i önerdi. Pjanic’in de temsilciliğini yapan Hakan Korkmaz, Sergen Yalçın’a, Boşnak yıldızın transfer şartları hakkında bilgi verdi.

Genç teknik adam, Boşnak yıldızla telefonla görüştükten sonra, oyuncuyu ikna etti ve transfer gerçekleşti.

İşte Pjanic’İn film gibi transfer hikayesi:

Sergen Yalçın: Şaka mı yapıyorsunuz? dedim

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Haber Global’de Candaş Tolga Işık’ın sunduğu “Az Önce Konuştum” programında Boşnak yıldızın transferinin 1 günde nasıl gerçekleştirildikleri şu sözlerle açıkladı:

“Pjanic’i ben almadıysam kim aldı? Ghezzal’ın menajerleri aradı. Pjanic’in durumunu söyledi. Şaka mı yapıyorsunuz? dedim. Yok dediler. Sonuçta geçen sene 60 milyon euroya gitti. Dediler böyle bir durum var. Konuşalım hemen. Menajeri de yanımdaydı. Facetime üzerinden konuştum. İlk sorduğum soru, bize gelmek istiyor musun. Oyuncudan öyle bir elektrik aldım ki, o zaman gel dedim. Bu kadar.”

 

Bosna Hersek Federasyonu’ndan özel izin

Siyah-beyazlılar, Pjanic’ten alınan olumlu yanıt sonrası acil olarak Bosna Hersek Futbol Federasyonu ile iletişime geçti ve oyuncunun transferi için özel izin istedi. Bu talebe hızlı bir şekilde olumlu geri dönüş yapıldı.

Tosic uçağı hazırlattı!

Dusko Tosic, zamana karşı verilen yarışta özel uçak işini halletti. Bir arkadaşı vasıtasıyla Sırbistan’ın başkenti Belgrad’dan, Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya özel uçak indirildi. Yıldız futbolcu da hazırlıklarını tamamladı ve sonrasında vakit kaybı olmaması için havalimanının yakınına giderek gelecek haberi beklemeye geçti.

 

Transferde zamanla yarışıldı!

İki kulüp arasındaki resmi evrak yazışmaları tamamlandı. Anlaşmalar imzalandı ve Pjanic’in İstanbul yolculuğu başladı. Tecrübeli futbolcu, Sabiha Gökçen Havalimanı’na indikten 15 dakika sonra çıkış yaptı. Kendisini bekleyen kulüp personelleri Barış Papila ve Erdinç Şehit ile birlikte Altunizade Acıbadem’in yolunu tuttu. Pjanic, Pendik Kurtköy’den Üsküdar Altunizade’ye 35 dakikada getirildi. Sağlık kontrolleri yaklaşık 25 dakika sürdü.

00:00’da tescil bürosuna gelindi!

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Levent’te bulunan Tescil Bürosu’na doğru yola çıkılırken gece tam 00.00’da içeri giriş gerçekleşti. Islak imza prosedürlerinin hızlıca halledilmesi için Başkan Ahmet Nur Çebi, TFF Tescil Bürosu’na geldi. 10 dakika içinde imzalar atıldı ve lisans işlemleri başlatıldı.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir