Ana Sayfa karma 17 Ekim 2021

Şeffaf Pleksi

Pleksi, özellikle son birkaç yılda hayatımıza hızlı bir giriş yapmıştır. Aslında uzun zamandır birçok alanda kullanılan bu ürün, dekorasyon ve hediyelik eşya üretiminde yaygınlaşması ile daha tanınır bir hale gelmiştir. Pleksiler, oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Plastik cam olarak da adlandırılabilir. Ancak cam ürünlerine göre 5-6 kat daha dayanıklıdır. Kırılma olasılığı yok denecek kadar azdır. Bu nedenle de kullanım alanı çok geniştir. Aynı zamanda kendi içerisinde kalınlık, boyut, renk gibi birçok çeşidi bulunur.

Pleksi Çeşitleri
Bu çeşitler arasında yaygın olarak kullanılan şeffaf pleksi, etrafımızda en çok gördüğümüz formudur. Cama göre geçirgenlik düzeyi oldukça yüksek olan pleksi, şeffaf renginde bu özelliğini daha da üst seviyeye taşır. Özellikle pleksiglass olarak birçok yerde kullanılır. Her türlü eşyanın üretiminde kullanılması mümkündür.

Pleksinin bir diğer çeşidi olan buzlu pleksi, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Özellikle aydınlatma sektörünün ana malzemesi olarak sayılabilir. Işık kırma özelliği olan buzlu pleksi, led difüzor olarak kullanılır. Işığın alanda yarattığı karmaşayı önlemek için oldukça iyi bir tekniktir. Aydınlatma haricinde banyo ve mutfak tasarımında da sıkça kullanıldığı görülür. Mutfaklarda dolap kapaklarına cam görünümü vermek için kullanılabilir. Bu sayede bu alanların daha estetik ve uzun ömürlü olması sağlanır. Banyolarda ise duşa kabin kapaklarında kullanılır. Buzlu yapısı sayesinde istenilen mahremiyet alanı ve cam görüntüsü oluşturulabilir.

https://pleksifiyatlari.com/

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir