Ana Sayfa karma 21 Nisan 2020

Saç Açma İşlemi Oksidasyonla Nasıl Yapılır

Saçlarınızda değişikliği sevenlerdenseniz bu yazı tam size göre, farklı bir yöntemle saç rengi açma taktiği paylaşacağım yazımda oksidasyon kremi ile saç rengi nasıl açılır, açıklamaya çalışacağım. Saç renginizi sık sık değiştirmekten keyif alanlardansanız, evde kendi çabalarınızla yapabileceğiniz bir çok saç açma yöntemi mevcuttur. Saçınızı bir kaç tona kadar hiç bir şekilde boya kullanmadan açmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz.

Saçlarımız zaman zaman güneşin etkisiyle yada mevsimsel değişiklikler renk tonu bir yada iki ton açılabilir. Yazımızda oksidasyın kremi ile saçlarınıza uygulamanın nasıl yapılacağını vereceğim. Saç renginizi değiştirmek için daha önce bir çok yol denemişsinizdir, fakat bu yöntemi denemenizi ısrarla tavsiye ederim.

Saç renginizi açarken ten renginize uygun bir renk olmasına dikkat edin ve tarzını da yüz şeklinize göre belirleyin. Saç rengini değiştirmek için oksidasyon suyu yada oksidasyon kremi kullanabilirsiniz. Koyu saçlarda bu yöntem daha zor uygulanmaktadır, çünkü koyu renklerde saç rengini açmak daha zor bir işlemdir. Ayrıca saçlarınızı da yıpratabilmektedir.

Bu işlemleri yaptıktan sonra saçlarınıza düzenli olarak saç bakımı yapmanız gerekebilir. Saç rengi açmanın en temel yollarında biri olan bu yöntem kuaför tarafından yapılan bir işlem değildir.

 

Oksidanla Saç Açma Nasıl Yapılır

 

oksidasyon kremi

Oksidayson hakkında size bir kaç bilgi vermek istiyorum, aslında oksidan saçı boyarken kullanılan bir kimyasal maddedir. Boya kıvamını ayarlamaya yarayan kimyasal bir üründür. Kimyasal madde olan peroksit ile aynı görevi yapsa da yapısı itibari ile saça ve deriye zara verebilir.

Bu sebeple bu işlemi yapacaksanız saça uygulamadan önce boya ile karıştırıp seyreltmeniz tavsiye edilmektedir. Sağlıklı bir renk elde etmek içinde boya ile karıştırabilirsiniz. Şimdi oksidasyon kremi yada oksidasyon suyunu nasıl uygulamanız gerektiğini aşağıda vereceğiz.

Oksidan saçı boyarken kullanılan bir kimyasal maddedir. Aslında boyanın kıvamını ayarlamaya yardımcı bir üründür. Kimyasal maddelerden peroksitte aynı görevi görür fakat yapısı itibari ile saça ve deriye çok zarar verir.

Oksidanla saç renginizi açacaksanız saça doğrudan uygulamak yerine boyayla karıştırmanız her zaman tavsiye edilir. Sağlıklı bir renk elde etmek istiyorsanız boya ile karıştırmanızda fayda var. Aşağıda ki aşamaları uygulayarak oksidasyon kremi ile saçınızı açabilirsiniz.

Aşağıda ki aşamaları takip ederek osidanla saç renginizi açabilirsiniz.

Oksidanla saç renginizi açacaksanız saça doğrudan uygulamak yerine boyayla karıştırmanız her zaman tavsiye edilir. Sağlıklı bir renk elde etmek istiyorsanız boya ile karıştırmanızda fayda var. Aşağıda ki aşamaları uygulayarak oksidasyon kremi ile saçınızı açabilirsiniz.

  • Öncelikle saçınız kirli olmalıdır, o sebeple krem uygulamak gereklidir.
  • Saçınızı kaç ton açacağınızı kararlaştırın, daha sonra uygun volümü ayarlayın.
  • Kremi bir kaba dökmeniz gerekiyor ama bunu yaparken eldiven giymeniz önerilir. Krem kimyasalı çok etkili olduğu için elinize zarar verebilir.
  • Boya ile karıştıracaksanız aynı kaba önce oksidanı sonra boyayı dökün

 

Öncelikle bu işlemi uygularken ense köklerinden saç uçlarına doğru yapın. Tüm saça uygulamanız ve saç diplerine masaj yapmanız gereklidir. Oksidan yarım saatten fazla saçlarda kalmamalıdır, iyice yıkayıp durulayın.

Son olarak birbirinden farklı özgün içeriklerimizin bulunduğu sitemizi aşağıda sizlere sunduk. Sitemizde ki içerikler saç stilleri, tesettür kombinler, dekorasyon, abiye modelleri, tesettür kombinler gibi farklı konularda konulara hakim editörler tarafından yazılmaktadır.

 

https://www.tesetturgiyim.org/

 

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir