Ana Sayfa karma 18 Kasım 2021

Rusya Vizesi Alacaklar Dikkat! Bunları Yapmayın

Gerek sürekli oturum için, gerekse turistik gezi amacıyla Rusya en çok vize başvurusu alan ülkeler arasında yer alıyor. Başvuru şartlarına istinaden eksiksiz belge sunan herkes Rusya’ya kolaylıkla vize alabiliyor. Rusya vizesi almak için öncelikle neden gidilmek istendiğine dair belgelerin tam olarak hazırlanması gerekir. Bordo pasaport sahibi olan herkes vize başvurusunda bulunabilir.

Başvuru yapanların konsolosluk tarafından istenen belgeleri eksiksiz tamamlamaları halinde, Rusya vizesi en kolay vize alınan yerlerden biri. İstisna kişiler için ek belgelerin talep edilmesi de söz konusu olabiliyor. Rusya vizesinin alınabilmesi için Voucher belgesine de ihtiyaç vardır. Bu nedenle ziyaretçileri seyahat amacını açıkça belirtmeleri gerekiyor. Kiev ucuz uçak bileti araştırmalarına başlamadan önce vize işlerinizi yoluna koymanız gereklidir.

Rusya Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Öğrenciler, işsizler ve oturum izni almak isteyenlere, Rusya vize başvurusu için istenen evraklar şu şekildedir:

  • Başvuruda bulunacak kişilerin dolduracağı vize başvuru formu
  • Vizenin bitiş tarihi esas alınarak süresi en az 6 ay geçmiş pasaport
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 2 adet biyometrik özellikteki fotoğraf
  • Türkiye’den başvuru yapacak olan yabancı vatandaşların T.C. oturum izni kâğıdı
  • Herhangi bir Rusya turizm acentasından ya da firmadan alınan davetiye, Rusya vizesi için ilk etapta zorunlu tutulan belgelerdir.

Bu belgelerin tamamı tüm Rusya vizesi için gerekli görülen belgelerdir. Başvurulan vizenin türü değişkenlik gösterdiğinde istenen evraklarda da bazı farklılıklar oluşuyor. Fazladan istenecek belgeler vizenin sağlayacağı avantajlara ve Rusya’da kalış süresine göre belirlenmektedir.

Rusya Vizesi Almak Zor Mu?

Rusya vizesine başvuru amacı turistik, eğitim ya da iş amaçlı olabilir. Vize almak isteyenler için hizmet veren yerler bu noktada başvuru sahiplerine birçok imkân sağlıyor. Dikkatli bir biçimde vize belgeleri aracılığı ile Rusya’ya ulaşmak hiçte zor değildir. Kurumsal odaklı yapılan başvurulardan ziyade daha zor olan, bireysel vize başvurusu gereken özen gösterildiğinde oldukça kolay çıkıyor.

Rusya vizesi çeşitli amaçlarla başvuranlara yönelik birden çok vize çeşidi bulunan ülkelerden biridir. Uyruğu yabancı olan kişilere uygulanan prosedür farklı olurken, Türk vatandaşları için vize koşulları farklılık göstermektedir. Rusya vizesi almayı zorlaştıran en önemli nokta; evrakların eksik olması ya da davetiye numarası gibi önemli bir unsurda sahtecilik yapmaya çalışmaktır. Rusya vizesini eline alan kişiler için diğer aşama Kiev uçak bileti arayışına girmek olacaktır.

Rusya Vizesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Başvuru tarihinden sonra en geç 10 gün içerisinde sonuçlanan Rusya vizesi için ikamet edilen ilin Rusya Konsolosluğu’ndan randevu alınması ile başlayan bir süreçtir. Planlanan bir seyahat varsa Vize belgelerini hazırlama aşamasında yaşanabilecekle aksaklıklar için 30 gün önceden randevu alınmalıdır.

Vize evraklarının eksiksiz hazırlanması konusunda ve hangi vize çeşidine başvuru yapılacağı hususunda hiçbir detayı atlamamak adına profesyonel olarak hizmet veren firmalardan mutlaka destek alınmalıdır. Sürecin hızlanmasında fayda sağlayan bu firmalar hiçbir aksaklık yaşamadan vize şartlarına uygun olunması halinde Rusya vizesi almayı kolaylaştırıyor. Vize başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin sonrasında ulaşım ve konaklama gibi ek masraflarının olması çok önceden Kiev uçak bileti fiyatları araştırmayı gerektiriyor.

Rusya Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Vizesini uygun koşullarda almak isteyen her vatandaş Rusya vizesi ücretini merak ediyor. Sabit bir fiyatlandırma şekli olmayan vizeler, başvuru amacına ve kalınacak süreye göre farklılık gösteriyor. Özellikle işsizlik ya da eğitim için Rusya’yı tercih edenler için https://avantajliseyahat.com/  adresi en uygun bilet fiyatlarını hizmete sunuyor. Web sitesi sayesinde aradığınız Kiev ucuz uçak bileti ise aylar öncesinden rezervasyona gerek kalmadan her an ucuz uçak biletine ulaşmak mümkündür.

 

 

 

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir