Ana Sayfa karma 28 Ocak 2020

Rent A Car Firmaları

Ulaşım konusunda rahatlık sağlamak ve ihtiyaç anında araç kiralamak üzere hizmet sunan rent a car firmaları bulunmaktadır. Bu firmalar kişiye özel veya kurumlara belli bir ücret karşılığında araç temin etmektedir. Araç kiralama konusunda hizmet sunan bu firmalar müşterilerine kiralayacakları araç ile ilgili olarak bir sözleşme metni imzalarlar. Karşılıklı olarak imzalanan bu metinde aracın hangi tarihte ve saatte teslim edildiği ve hangi tarih ve saatte teslim alınacağı açıkça yazılmaktadır.

Bu sözleşemeden belirlenene saatten sonraki her gecikme saati için dörtte bir oranında ücret alınması söz konusu olmaktadır. Bunun yanında araçla ilgili teknik konulara da bu sözleşmede yer verilmektedir. Bu şartları her iki tarafın da uyması durumunda sorun yaşanmamaktadır. Bunun yanında sözleşmede bulunan maddelerin ihlalinde ise yasal yollara başvurulmaktadır.

Rent A Car Hizmetinde Gerekli Olan bazı Şartlar

Araç ihtiyacı olan kurumlar ve firmalar bu konuda rent a car hizmetine başvurmaktadır. Bu firmalar farklı markalara ait araçları model ve yıllarına göre farklı fiyatlarla sunmaktadır. Bunun yanında aracın kullanılacağı ortamına uygun araç verilmesine de dikkat edilmektedir. Dağa çıkacak biri için farklı şehir merkezinde kullanacak biri için farklı araç seçeneği sunulmaktadır.

Rent a car firması ile araç kiralamada günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak kiralama bedeli almaktadır. Araç kiralayacak kişilerin en az 2 yıllık ehliyet sahibi ve araç kullanıcısı olması gerekmektedir. Kiralanan aracın kiralandıktan sonraki yakıt, park ve otoyol ücreti kiralayan kişiye ait bulunmaktadır.

Kaliteli bir rent a car hizmeti almak için https://www.ekartur.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir