Ana Sayfa karma 24 Haziran 2020

PVC zemin kaplaması yaparken nelere dikkat edilir?

PVC zemin kaplama, birçok avantajı sayesinde çeşitli kurumlar tarafından sıkça tercih edilen bir zemin kaplaması olmakta. Özellikle uygun fiyatıyla, pek bakım gerektirmemesi ile ve uzun ömürlü olması firmaların daha çok ilgisini çekerek bu yönde pvc malzeme kullanmalarını teşvik etmiştir.

 

PVC zemin kaplaması yaparken nelere dikkat edilir?

Günümüzde birçok alanda pvc kaplama tercih edilmektedir. Bu alanlardan biri de zemin kaplamasıdır. Özellikle kurumsal firmaların ofislerinde sıkça kullandığı bu malzeme, düşük maliyeti ile müşterilerin ilgisini çeker. Bazı evlerde de tercih edilen bu malzeme, uygun fiyatı ile kullanıcıların gözdesi olmuş durumda.

 

Konuya geçmeden önce PVC zemin kaplama hakkında bilgi vermek istiyoruz. Bu ürün, 140 yıla kadar dayanıklı olan bir plastik malzeme. 7 kez geri dönüşümü mümkün olan bu ürün 1.000 yıla kadar rahatlıkla kullanılabilir. Su geçirmez özelliği, bakım gerektirmemesi, estetik duruşu ve birçok renk seçeneği gibi çeşitli özellikler kullanıcıların ilgisini çeken durumlar olmakta.

 

PVC zemin kaplama işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken nokta zemine sıvı dökmektir. Sıvının her yere eşit ve pvc kaplamaya uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Sıcaklık da bu konuda önemli olmaktadır. Ortam sıcaklığının yeterli seviyede olması ve yeterli nem oranı zemin kaplamasını etkilemeyecektir. Kaplama işlemi yaparken kaplamanın duvara kadar olmasına ve zeminin altının gözükmemesine dikkat edilir.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir