Ana Sayfa karma 9 Temmuz 2021

Panik atakla yalnız başınıza baş etmek zorunda değilsiniz

Panik atak bireylerin endişe korku ve tedirginlik gibi hisleri fizyolojik bir takım belirtiler ile birlikte yoğun olarak hissetmesi anlamına gelmektedir.

Panik atak bireylerin endişe korku ve tedirginlik gibi hisleri fizyolojik bir takım belirtiler ile birlikte yoğun olarak hissetmesi anlamına gelmektedir. Panik atak hastaları genellikle panik atak geldiğinde ölüm korkusu kalp krizi geçirme korkusu gibi ağır tramvatik korkuları yaşarlar. Endişe ve korkular günlük hayatımızın bir parçasıdır ve bunlar aslında oldukça doğal duygulardır. Günlük yaşamın içerisinde birtakım durumlar veya içinde bulunduğumuz bir takım diyaloglar nedeniyle kendimizi tedirgin ve korkmuş hissedebiliriz. Fakat panik atak hastaları bu tedirginlik ve korku durumunu herhangi bir dış dürtüye bağlı kalmadan kendiliğinden ve zamansız olarak hissederler. Panik atak araba kullanırken uyurken çalışırken ya da herhangi bir sohbet esnasında aniden gelişebilmektedir. Herhangi bir uyarana bağlı kalmadan sebepsiz bir şekilde gelişen bu korkular hastalığı günlük yaşamda karşılaştığımız diğer normal korku durumlarından ayırmamıza olanak sağlar.

Etkin panik atak tedavisi Yüksel Danışmanlık ve Gelişim Merkezi’nde

Yüksel danışmanlık ve gelişim merkezi başta Beylikdüzü panik atak tedavisi ihtiyacı bulunan bireyler olmak üzere İstanbul’un genelinde psikolojik anlamda destek almak isteyen birçok kişinin tercih ettiği bir merkez olarak karşımıza çıkmaktadır. Merkez bünyesinde son derece profesyonel psikologları barındırmaktadır. Bu terapistler en modern yöntemleri kullanarak panik atak tedavisini gerçekleştirebilmek de ve bireylerin panik bozukluktan tamamen kurtulmalarını sağlayabilmektedir. Ayrıca kuruluşun etkin ve verimli bir web sitesi de mevcuttur.
Kaynak: www.yukselpsikoloji.com/tag/panik-atak-tedavisi/

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir