Ana Sayfa karma 6 Eylül 2021

Okçulukta Gümüş ve Bronz Madalya Ülkemize Geldi

Okçulukta Gümüş ve Bronz Madalya Ülkemize Geldi

Okçuluk branşı 2020 Tokyo Paralimpik oyunlarında erkekler makaralı yay kategorisinde madalyayı garanti altına aldık. Makaralı yay W1 kategorisinde yarı finali iki başarılı Türk sporcu kaldı. İki sporcumuz da son derece başarılı bir şekilde yarışmasına karşın Nihat Türkmenoğlu Bahattin Hekimoğlu’nu yenerek finale yükseldi. Yumenoshima Park’ta gerçekleşen karşılaşmada iki sporcumuz da kıran kırana bir mücadele sergiledi. Ama mücadelenin yalnızca bir tane galibi olmak zorundaydı. Bahattin bronz madalya için yarışırken Nihat altın madalya için mücadele verdi. Nihat rakibine karşı yenilerek gümüş madalyanın sahibi oldu. Bahattin ise İranlı rakibini yenerek bronz madalyayı ülkemize getirmeye hak kazandı.

Bahattin Hekimoğlu ve Nihat Türkmenoğlu Kimdir?

1989 doğumlu milli paralimpik okçumuz Bahattin Hekimoğlu, 2006 yılında bir kaza geçirdi. Bu kaza sonucunda omurilik zedelenmesi yaşadı ve yürüme yetisini kaybetti. Bunun ardından 2 yıllık bir inziva süreci yaşadı ve 2008 yılında aldığı motorlu elektrikli sandalye ile hayatında yeni bir dönem başladı. Hekimoğlu 2016 yılında spor kariyerine başladı. 2018’de 2019 ve 2021 yıllarında farklı turnuvalarda altın madalyalar kazandı. betpasgiris.vip

Nihat Türkmenoğlu 5 Haziran 1988 yılında dünyaya geldi. Erkekler birleşik yay W1 alanında gerçekleşen yarışmalara katılan milli okçumuzdur. 2020 Tokyo Paralimpik olimpiyatlarında finaldeki rakibi dünya rekortmeni sporcu Çek David Drahoninsky idi. David oyunlarda sergilediği daha başarılı performans ile altın madalya kazanırken, Nihat da gümüş madalyanın sahibi oldu.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir