Ana Sayfa karma 15 Ocak 2020

Marka Sahibi Olmak

Ürün veya hizmetinizi artık bir marka çatısı altına almak istiyor olabilirsiniz. Bunun için ilk olarak tpe markal sorgulama web sitesini ziyaret ederek  sektörel veya sınıf bazlı marka başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru yapacağınız sektörde daha önceden aynı isimle tescillenmiş bir markanın olmaması gerekmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda işiniz ile alakalı daha farklı bir sektörde başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca marka araştırma sayfasından patent başvurularınızı yapmamız mümkün. Başvurularınız uzman bir ekip tarafından incelenerek en kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

Marka tescil edeceksiniz fakat marka nedir ? Ne işe yarar birazdan da bundan bahsedelim. Marka, sizin işletmenize ait olan ürün veya hizmetlerin, diğer işletmelerin ürün veya hizmetlerinden adlar, sayılar, sözcükler, logo veya bunların bir kaçının bir araya gelmesiyle ayırt edici bir niteliğe sahip olmasına denir. Burada ki önemli ayrıntı ayırt edici olmaktır. Aksi taktirde marka olduğunuzdan bahsedilemez.

Marka sahibi olarak sektörde söz sahibi olmanızda mümkün. Haksız rekabetin ve kazancın önüne büyük ölçüde geçmiş olabilirsiniz. Size ait olan bir markayı kimse taklit edemez, satışını yapamaz. Bundan sonra satışa çıkaracağınız ürün veya hizmetlerinizin aynı marka çatısı altında toplayarak kaliteli bir marka algısı oluşturabilirsiniz. Örneğin bir cep telefonu firmasını düşünebilirsiniz. Her yeni çıkardığı model farklı özelliklere sahip, farklı bir görünümü var fakat her zaman aynı marka ile satışa sunulmaktadır. Sizde ürünlerinizi kaliteli bir şekilde satışa sunarak güvenilir ve aranan bir marka haline gelebilirsiniz. Markanızın değerli işletmenizin mal varlığın bile fazla olabilir. Buna bir örnek olarak Apple firmasını gösterebiliriz. Apple’ın marka değeri 170 Milyar Dolar, firmanın bilinen mal varlığı ise 80 Milyar Dolardır. Burada markanın ne kadar önemli olduğunu görebiliyoruz.

Dahası : https://www.markatescilisorgulama.com.tr/patent-sorgulama.html

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir