Ana Sayfa karma 27 Şubat 2020

Kullanım Kolaylığı İçin Kısa Saç Modeli

Kısa bayan saç modelleri ( frisuren bob ) her dönem popülerliğini koruyan modeller arasında yer alır. Bu saç modelleri saçlarını şekillendirmek için yeterli vakti olmayan kadınlar tarafından özellikle tercih ediliyor. Bunun yanı sıra kısa bayan saç modelleri  ( frisuren mittellange haare ) orijinal ve sıra dışı uygulamalar için de elverişli olduğundan, sıradanlıktan sıkılan kadınlar tarafından da uygulanıyor.

Saçların yıkanmasından sonra, maşa, fön, düzleştirme gibi herhangi bir şekil verme işlemine gerek kalmadan dışarı çıkma imkânı sağlayan kısa bayan saç modelleri  ( kurzer bob ) pratik kullanımı sebebiyle de kadınlar arasında oldukça yaygın bir şekilde kullanılıyor.

Kısa Saç Modelleri

Kadınlar tarafından tercih edilen bazı kısa saç modellerini şunlardır:

  • Bob Kesim: Katlı veya asimetrik olarak uygulanabilen bu kesim dağınık bir görüntü ile daha da havalı göründüğünden, özel şekillendirme istemeyen modeller arasında yer alıyor
  • Küt Kesim: Genellikle tüm saçların çene hizasında aynı boyda kesildiği küt saç modeli, her dönem güncelliğini koruyor ve özellikle sade ve doğal görünmeyi tercih eden kadınlar küt kesimli saç modellerine yöneliyor.
  • Pixie Kesim: Önlerin arka taraftaki saçlara oranla daha uzun tutulduğu bu modelde, arka taraftaki saç uzunluğu oldukça kısa tutuluyor.
  • Katlı Kesim: Uzun saçlara uygulanabilen katlı kesim, kısa saç modellerine de uygulanarak, kısa ve hacimli modellerin ortaya çıkmasını sağlıyor.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir