Ana Sayfa karma 6 Şubat 2020

Kripto Paralar

Kripto para, 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından ortaya çıkmıştır. bitcoin in ortaya çıkmasından sonra 2011 yılının Nisan ayında, Namecoin kuruldu. 2011 Ekim’de ise şifreleme metodu Scrypt olarak güncellendi. Scrypt şifreleme sisteminin başarılı olmasından sonra Litecoin kullanıma sunuldu. İnsanlar, bitcoin madenciliğini özel donanımlar gerekmeden yapmaya başladı ve Litecoin elde etti.
Ethereum, günümüzde Bitcoin’den sonra işlem hacmi konusunda ikinci büyük kripto paradır. Bu hızlı yükseliş, BTC ile ilgilenenler tarafından sürekli takip edilmekte ve yatırım seçeneği olarak düşünülmektedir.
Bitcoin ile ethereum arasında bazı farklılıklar mevcuttur. Bitcoin’de yapılacak olan işlemler standarttır fakat Ethereum ile yeni alt coinler kazanılabilir. Bitcoin madenciliğinde donanım gücü önemli iken, Ethereum’da üreticiler arasında denge sağlanması açısından çeşitli algoritmalar çalışmaktadır. Ethereum üretimi için öncelikle bir cüzdan sahibi olmanız gerekmektedir. Daha sonra üretime sadece ekran kartınızı kullanarak bile başlayabilirsiniz. Bireysel olarak üretim yapabileceğiniz gibi, bir havuz sistemine dâhil olarakta kazanç sağlayabilirsiniz.
Türkiye’de herhangi teknik bilgi ve donanıma sahip olmadan Ethereum alabilirsiniz. kripto para almak, sanıldığının aksine oldukça kolaydır.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir