Ana Sayfa karma 2 Şubat 2020

Köpek Eğitimi Nasıl Yapılmalı!

Köpekleri  seviyor musunuz?  Peki, köpeğinizin farklı ihtiyaçları olduğunu biliyor musunuz? Bu sevgili dostlarımızın evinize ve yaşantınıza uyum sağlayabilmesi için eğitime ihtiyacı var.  Doğru eğitim ve sosyalleşme köpeğin temel ihtiyaçları arasındadır.  Ne kadar kısa sürede eğitebilirseniz o kadar iyidir.

Köpek eğitimi  yeni başlayan kişiler için zor görünebilir.  Çünkü bir köpek eğitimi ciddi performans isteyen bir iştir. Gerçek şudur ki;  köpeğinizi eğitmek çok büyük projelerden biridir.  Bunu adım adım alırsanız, görevin çok daha az göz korkutucu olduğunu göreceksiniz. Başlamanıza yardımcı olacak bazı bilgiler:

  • Bir köpek itaat Programı başlatın; Köpeğinizi eğitmeye başlamadan önce temel planlamanızı gerçekleştirin.
  • Oyunlar ile köpeğinizi eğitin. Köpeğinizi eğitmek eğlenceli olmalı! Herkes iyi zaman geçirdiğinizde öğrenmenin daha kolay olduğunu bilir, bu nedenle köpek eğitim planlamanızda bazı oyunlar uygulamayı deneyin.
  • Süre önemlidir. Altı hafta içerisinde köpek eğitimini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bir köpeği eğitmenin birçok farklı yolu vardır, ancak çoğu köpek profesyoneli pozitif yaklaşımın yolun hem köpek hem de eğitmen için en iyisi olduğu konusunda hemfikirdir.
  • Bir uzmandan destek alabilirsiniz. Bu size zaman yönetimi açısından destek sağlayacaktır. Gurup dersleri yada özel ders ile zamandan tasarruf ederek daha hızlı köpek eğitimine kavuşabilirsiniz.

Köpeğinizin açık havada ve kapalı alanda ne şekilde davranması gerektiğine dair bilgilendirildiği köpek eğitim uzmanlar tarafından ülkemizin birçok yerinde verilmektedir.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir