Ana Sayfa karma 1 Nisan 2021

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmanın Büyük Keyfi

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmanın Büyük Keyfi

Yıllar boyu kira ödemek yerine ev sahibi olmak isteyenler artık kira öder gibi kendi evinin sahibi olabiliyorlar.  Günümüz şartlarında gerek faiz oranları gerekse de yükselen ev fiyatları nedeniyle ev sahibi olmak epey bir zor hale gelmeye başladı. Özellikle birikim sahibi olmada ev almak isteyenlerin karşısına çıkan yüksek faiz oranları ev almayı zorlaştıran etkenler arasında yer alıyor.

Ev Alarak Yatırım Yapmak

Yatırım yapmanın en büyük kaynaklardan biri olan ev alımı uzun vadede büyük kazanç sağlıyor. Ayrıca, yıllar boyu kira ödemek yerine ev sahibi olmanın çok daha mantıklı bir tercih olacağını düşününler kira öder gibi ev sahibi olmayı tercih ediyorlar. Bu noktada, ev almak isteyenlerin karşısına yüksek faiz oranlı ve çok uzun vadeli kredi seçenekleri çıkıyor.

Kredi çekerek en büyük dezavantajı çekilen kredi tutarına yakın meblağlarda faiz ödenmesi gerektirdiğidir. Bu durum aylık ödemelerde yüksek rakamları da peşinde getiriyor. Dolayısıyla kişiler daha düşük faizle ya da faizsiz ev satın alabilmek için bir araştırma gerçekleşitiriyorlar.

Evinizin Sahibi Olarak Yatırım Yapın

Ev almak sadece kira ödeme durumunu ortadan kaldırmaz aynı zamanda uzun vadede kazançlı bir yatırımı da dönüşür. Ev fiyatlarının her geçen gün artmasıyla birlikte alınan evin de değeri git gide artacaktır. Dolayısıyla, ilerleyen yıllarda evinizi satmak istediğinizde yaptığınız yatırım kazanca dönüşebiliyor. Bununla birlikte düşük faiz ya da faizsiz alımı da göz önünde bulundurulduğunda satın alımdan çok daha fazla bir kar elde etme de söz konusudur.

Düşük Faizle Ev Almak Mümkün Mü?

Düşük faizsiz ev sahibi olabilmek Mesken Finans ile mümkündür. Firma, uzun yıllardan beri yatırımcılara ve ev sahibi olma hayali kuranlara faizsiz ev sahibi olma olanağı sunuyor. Firmanın şubelerinden başvuru yaparak ev sahibi olma anlamında bir adım atabilir ve düşük faiz oranları hatta faizsiz olarak evinizin sahibi olabilirsiniz. Bunun yanı sıra aklınıza takılan her türlü konuyla ilgili de müşteri temsilcilerinden bilgi almak da mümkündür.

Kaynak: https://www.meskenfinans.com.tr/

 

 

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir