Ana Sayfa karma 14 Şubat 2021

Kediniz İçin Hassas ve Sağlıklı Besinleri İçeren Royal Canin Kedi Maması Çeşitleri

Farklı kedi türleri, farklı sağlık koşullarına karşı hassastır.Himalayalar gibi uzun tüylü kediler daha fazla tüy yumağı kusabilir. Bu sağlık sorunlarından bazıları potansiyel olarak önlenebilir veya kısmen diyetle tedavi edilebilir, bu nedenle bu türler için özel olarak tasarlanmış beslenme diyetlerinin sağlık açısından faydaları olabileceği mantıklıdır. Royal Canin de bu özel durumlar ve türlere özel içerikler ile kedi maması formülleri geliştiren bir markadır.

Royal Canin Kedi Maması

Günümüzde teknoloji ve bilimin yardımıyla kedi mamaları da farklı bir boyut kazanmıştır. Öyle ki Royal Canin kedi maması üreticileri genel geçer mamaların aksine çok özel mama formülleri geliştirerek her bir kedi için uygun mamayı geliştirmeye odaklanmıştır. Bu mama gruplarının başında ırka özgü mamalar gelir. Ev kedilerinin bilinen onlarca farklı türü vardır bu türler bazen birbirleriyle çok yakın özelliklerde olsa da bazen de fizyolojik ve biyolojik farklılıklarla birbirinden ayrılır. Öyle ki uzun tüylü Himalayan ile hiç tüyü olmayan Sfenksler için ayrı diyetler çok da mantıksız değildir. Uzun tüylü kedilerin tüy gelişimi ve güzelliği için yüksek kaliteli yağ asitleri yararlı olurken Sfenksler için yüksek yağ oranları sağlıksız olabilir. Yine aynı mantıkla mama içeriklerinin yanında mama tanelerinin şekilleri de beslenmede yardımcı olabilir. Fars kedileri basık ve küçük çeneleriyle daha küçük ve kolay çiğnenebilen mama tanecikleriyle daha sağlıklı beslenebilirken; sert ve büyük tanecik boyutları iştahlı yiyen kedilerin mide sorunu yaşamaması için yeme hızlarını yavaşlatarak sindirime destek olabilir. Diğer özel gruplarda da biyolojik göstergeler karşımıza çıkar. Hamile veya yeni yavrulayan emziren anne kediler toparlanmak ve yavrularını iyi besleyebilmek için özel besin içerikleriyle desteklenip daha iyi beslenmesi sağlanabilir. Ya da gelişim çağında hızlı büyüyen kediler için yüksek enerji ihtiva eden mamalar kullanılabilir. Şişman kediler için zayıflamalarına yardımcı düşük yağ oranlı yüksek lifli diyet mamalar; çok hareketli ve yüksek enerji tüketen kediler için günlük ihtiyaçlarını karşılamak için enerji deposu mamalar yardımcı olabilir.

Tüm bu örnekler düşünüldüğünde kediler için daha özel mama formüllerinin geliştirilmesi evcil hayvan sahipleri açısından zarardan çok fayda sağlamaktadır. Bizimle birlikte bir ömür geçiren patili dostlarımızın sağlıklı bir bedene sahip olması ve uzun yıllar bize arkadaşlık etmesi için bu tür girişimler göz ardı edilmemelidir.

Royal Canin Kedi Maması Çeşitleri

Tüm bu örneklerde bahsedilen Royal Canin kedi maması çeşitleri şüphesiz ki hayat arkadaşlarımız için olumlu gelişmelerdir. Siz de özel bir kediye sahipseniz ve onun sağlığını önemsiyorsanız sitemiz kedi maması kategorisinde bulunan mamaları inceleyebilir ve kedinizin özelliğine göre bir formül bulabilirsiniz.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir