Ana Sayfa karma 7 Ağustos 2020

KALSİYUM TOZU

Vücuttaki güçlü kemik ve dişlerin oluşumu ve bakımı, kalbin çalışması, kasların hareketi ve sinirlerin beyin ve vücut kısmı arasında mesajı iletmek için kalsiyum tozuna ihtiyacı vardır. Ayrıca kan akışına yardımcı olur ve birçok işlevi etkileyen hormonları ve enzimleri serbest bırakır. Kanın pıhtılaşması ve kalp ritminin düzenlenmesi gibi vücudun ihtiyaç duyduğu fonksiyonlar için destek sağlar.

Kalsiyum tozu canlılar için çok önemli bir kimyasal elementtir; İnsan vücudundaki en bol mineraldir ve sağlık için hayati işlevlere sahiptir. Kemikleri ve dişleri güçlendirmeye yardımcı olur, kalp atışı da dâhil olmak üzere kas kasılmalarını düzenler, kan pıhtılaşmasını sağlar, sinir uyarılarını iletir. D vitamini ile birlikte alındığında kanser, diyabet, yüksek tansiyon ve kemik sağlığına karşı koruma sağlar. Kalsiyum eksikliği çocuklarda raşitizme ve yetişkinlerde osteoporoza neden olabilir. Vücut, ihtiyaç duyduğu kalsiyumu ya kalsiyum içeren gıdalar ya da kalsiyum tozundan ya da vücutta kalsiyum depoları olan kemiklerden emer. Düzenli egzersizle birlikte yeterli miktarda kalsiyum tüketmek kemik yoğunluğu ve dayanıklılığı için önemlidir.

KALSİYUM TOZU KİLO VERDİRR Mİ?
Düşük kalsiyumun yüksek vücut kitle indeksi ve yüksek yağ yüzdesi ile ilişkili olduğu bulunmuştur. Çalışmalar, kalsiyum tozunun özellikle D vitamini ile alındığında inflamasyon dahil olmak üzere metabolik belirteçlerin çoğunu iyileştirebileceğini göstermektedir. Polikistik over sendromlu kadınlarda insülin ve trigliserit düzeylerini iyileştirmiştir. Kas aktivitesini düzenler. Sinirler kasları uyardığında açığa çıkan kalsiyum proteinlerin büzülme işini yapmasına yardımcı olur. Kan damarlarını çevreleyen düz kasları etkiler ve gevşemelerine yardımcı olur. Metabolik faaliyetleri hızlandırdığından dolayı kilo vermede oldukça yardımcı olur.

Kalsiyum Tozu Kanı Pıhtılaştır
Pıhtılaşma süreci birkaç adımda gerçekleşen karmaşık bir süreçtir, birçok kimyasal vardır. Bu adımların bazılarında kalsiyum önemli bir rol oynar.

Kemik Sağlığını Korur Ve Osteoporozu Önler
Kemikler, yaşam için parçalanma ve yeniden yapılanma sürecinde oluşur. Osteoblast adı verilen hücreler kemik oluştururken, osteoklast adı verilen hücreler kalsiyum gerektiğinde kemiği parçalar. 30 yaşına kadar, kemik üretimi sağlıklı bireylerde daha yıkıcıdır. Bu gıda takviyesi, iyi sindirilmiş organik kalsiyum, C vitamini, A vitamini için değerli bir kaynaktır. Kalsiyum, kemiklerin ve dişlerin gelişimi ve büyümesi için gereklidir. Ayrıca sindirim enzimlerinin işleyişine katkıda bulunur. D vitamini ile birlikte, kalsiyum kasların normal işleyişine yardımcı olur ve aynı zamanda enerji üretim sürecine katılır ve insanların hem fiziksel hem de zihinsel aktivitelerine katkıda bulunur. Kalsiyum ve C vitamini fizyolojik ve bilişsel işlevleri desteklemek için sinerjik olarak çalışır. https://tiens.com.tr/urunler/gida-takviyeleri/nutrient-kalsiyum-tozu

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir