Ana Sayfa karma 17 Nisan 2021

Josh van der Flier ve Robbie Henshaw, Leinster’ı etkiliyor

Robbie Henshaw ve Josh van der Flier, Leinster Cumartesi günü savunan şampiyon Exeter Chiefs'i Heineken Şampiyonlar Kupası'ndan atarken

Robbie Henshaw ve Josh van der Flier, Leinster Cumartesi günü savunan şampiyon Exeter Chiefs’i Heineken Şampiyonlar Kupası’ndan atarken, Anthony Watson ise Six Nations formunu Bath ile Challenge Cup’a taşıdı.

Hangi İngiliz ve İrlandalı oyuncular, Güney Afrika turu için Warren Gatland’ın Lions takımında isimlerini görebilecekleri türden bir form gösteriyor?

Josh van der Flier (Leinster, İrlanda)

Lions No 7 formasını kimin giyeceği tartışması devam ediyor. Tom Curry, La Rochelle’e kaybettiklerinde satış için sağlam monobahis bir maça sahipken gün (10) bir Köpekbalığı oyuncusu tarafından en çok müdahaleyi yapan ve topu üç kez çeviren  Josh van der Flier, Sandy Park.

Turnuvanın Six Nations oyuncusu Hamish Watson ve Justin Tipuric’i çalışırken göremediğimiz bir hafta sonu, Van der Flier, Leo Cullen’ın ekibi, Avrupa’daki en iyi takımlardan birini çöküşte körleştirirken kimlik bilgilerini sergiledi.

İrlanda milli takımı geçen sezonun Avrupa Kupası şampiyonlarına karşı 22 muazzam muharebe yaptı ve topu iki kez çevirdi.

Topun üstündeki yeteneği, en iyileriyle oradadır, ancak çoğu açık taraf, elinde top olduğu kadar yıkıcı değildir; kaygan ve düşük ağırlık merkezi, rakiplerin onu alt etmesini zorlaştırıyor.

31 İrlanda maçına rağmen, Van der Flier henüz Springboks’la yüzleşmedi bu yazın değişebilir mi?

Anthony Watson (Bath, İngiltere)

Winger, 2021 Six Nations performansları ile Duhan van der Merwe ve Louis ReesZammit’in uzun bir İngiliz ve İrlanda seçenekleri listesine isimlerini eklediği, Warren Gatland’ın seçim konusunda tamamen şımarık olduğu bir bölge.

Watson, bu yıl turnuvada en iyisine geri döndü, Şampiyonada en çok denemede ReesZammit ile ikinci sırada, sadece beş sayı atan Van der Merwe’nin gerisinde kaldı.

25 yaşındaki Bath adamı, etkileyici bir deneme için ikinci turda İtalya savunmasını tırmandı ve Sir Ian McGeechan, Watson’ın ne kadar güçlü bir saldırgan ve bitirici olduğunu gösterdiğini söyledi.

Lions efsanesi Anthony Watson’ı seviyorum, diye devam etti. Bence gerçek bir hızı, bir kenarı var ve arka sahadan çok tehlikeli bir oyuncu. İngiltere’nin onu daha fazla kullanmamasına şaşırdım.

Watson, hem arka hem de kanatları koruyabilen oyunculardan biri, bu da onu iyi bir takım oyuncusu yapıyor, ancak elektrik hızı ve ayak hareketi, ReesZammit, Van der Merwe ve Stuart Hogg gibi oyuncuları zorlamasını sağlayacak. Springbok’lara karşı bir başlangıç rıhtımı için.

Robbie Henshaw (Leinster, İrlanda)

 

Robbie Henshaw’ın şimdiye kadar Lions’ın 12 numaralı formasında bir eli var.

Kariyerinin performanslarından birine sahip olan Hogg, Henry Slade ve Tom O’Flaherty ile övünen bir backline ile bir Exeter tarafıyla karşı karşıya kalan Henshaw, orta saha oyununun kontrolünü ele geçirme biçiminde bir kez daha güvence altına alındı.

27 yaşındaki oyuncu, Leinster backline’daki tüm takım arkadaşları arasında topla en az metreyi attı, ancak dışındakilerin  Jordan Larmour ve Hugo Keenan  en iyi delinmiş savunmalardan birinde boşluklar bulmasını sağladı. Avrupa’da.

Ancak, oyunun ayırt edici özelliği kendi savunma çalışmasıdır. Bu yılki Six Nations’da 50. İrlanda şapkasını kutlayan Henshaw, konu bir oyunu okumak ve ne zaman bağlanıp ne zaman bağlanmayacağına dair akıllıca kararlar vermek olduğunda sektörün en iyilerinden biri.

Rassie Erasmus döneminde, Springboks’lar genellikle Damian De Allende’nin sahte koşusunun arkasında ikinci alıcı olarak oynayan Willie le Roux’a sahipler, bu yüzden etkili savunma okumaları  ve oyunu durdurmada uygulama  hayati önem taşıyacak. Kuzey yarımkürede şu anda bunu Henshaw’dan daha iyi yapan çok az kişi var.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir