Ana Sayfa karma 9 Şubat 2021

İnşaat Tabelası Hakkında

Şantiyelerde sık kullanılan inşaat tabelası önem yer etmektedir. Kullanım amacı çalışma yapılan alanda var olan bilgilerin veya uyarıların görsel ve yazılı olarak iletilmesi olmaktadır. İstenilen ebat, kalınlık, malzeme ile hazırlanabilen inşaat tabelası ayaklı veya ayaksız olarak hazırlanabilmektedir. İnşaat sonucunda ortaya çıkacak projenin bitmiş halini 3 boyutlu olarak sunmayı sağlayan tabelalar mevcut bulunmaktadır. Bunun yanı sıra inşaat projesi ve hakkındaki bilgileri içeren tabela yapımı sağlanmaktadır. İnşaat alanında bulunan risk ve bölgeleri anlatan tabela yapılmaktadır.

İnşaat firmasının ana reklamı olarak isminin geçtiği totem tabela yapımları da mümkün olmaktadır. Bunun yanı sıra müşteri memnuniyetini sağlamak amacı ile görsel özellikler yoğun tutularak hazırlanan tabelalarda bulunmaktadır. Yoğunluk ile dijital baskı tercih edilen inşaat tabelalarında tasarımcı desteği alınmaktadır.


İnşaat Tabelasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnşaat tabelası hususunda dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekilde belirtilmektedir. Hava şartlarının göz önünde bulundurularak hazırlanması önem yer etmektedir. Bunun yanı sıra firma bilgisi ve logosunun doğru renk bilgilerine sahip olması için gerekli logo ve bilgilerin tabela firmasına iletilmesi gerekmektedir. İnşaat firması için en önemli unsur gece görülebilir olan neon uyarı simgelerini içermesi olmaktadır. Işıklı tabela bunun için ideal olmaktadır.

Harici aydınlatma talep edilebilmektedir. Bunlar dışında istenilen her ayrıntının detaylı bir şekilde iletilmesinde fayda olmaktadır. Sağlık güvenliği ve önlemi için personelleri uyaran tabelalarında talep doğrultusunda hazırlandığı bilinmektedir.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir