Ana Sayfa karma 16 Temmuz 2019

HOSTİNG TAŞIMA HİZMETİ NEDİR?

Bu işlem genellikle daha uygun fiyata ucuz hosting sağlayıcı bir firma bulunduğu taktirde ya da kullandığınız hosting firmasının sürekli sorun çıkarması halinde yapılmaktadır. Kullanıcılara sağlanan bu kolaylık sebebiyle tercihler sürekli değişkenlik gösterebiliyor. Aynı domainde olduğu gibi kolay bir şekilde farklı bir firma ile anlaşma yaparak tüm dosyaları herhangi bir zarar görmeden taşıma işlemi gerçekleştirebiliyorlar. Kullandığınız hosting paketini taşımadan önce bu pakette olan size eksi yönde etkiler sağlayan içerikleri tespit ederek tekrar satın alım işleminizi gerçekleştirmenizi şiddetle öneriyoruz. Eğer bu önerimizi dikkate almaz, doğrudan kontrolsüz bir şekilde farklı şirkete geçerseniz halihazırda kullandığınız pakette yaşadığınız sorunları orada da yaşayabilirsiniz.

Bu İşlem Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Sahibi olduğunuz web siteyi taşıma düşüncesi için aklınıza birçok sebep gelebilir. Bunlardan en önemlisi kullandığınız ucuz hosting paketinin gereksinimlerinizi karşılayamamasıdır. Ucuz host transferinde etkili olan birçok sebebi size sıralamak gerekirse,

Tekrar Yenileme İşlemi İçin Yüksek Fiyat Ödememek

Hosting paketi satın alırken eğer projenizin maliyetini düşürmek isterseniz ucuz hosting paketlerinizden yana tercihlerinizi kullanabilirsiniz. Yüksek fiyatlar öncesinde ilk yıl size sunulacak indirimlere aldanarak satın aldığınız paketler bir sonraki yıl size fazla ücretlere mâl olacaktır. Satın aldığınız ucuz host paketi bir sonraki yıl fazla faturalar çıkarıyorsa hosting firmanızı değiştirmeniz gerekmektedir.

Sürekli Kesinti Durumları

Firmanızın verileri internet ortamına sağlanırken sürekli bir kesinti durumu çıkıyorsa hosting taşıma işlemenizi gerçekleştirmenizi şiddetle öneriyoruz. Bu sebep hostinginizi ucuz host şirketlerine taşımak için en geçerli sebeplerden biri olabilir. Bu gibi durumlar işletmenizin internet üzerinde müşterinize karşı olan prestijine zarar vererek kötü sonuçlar doğurabilir. Firmaların size vaad ettiği olanakları tam olarak sağlamaması sonucunda hosting taşıma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir

istanbul evden eve nakliyat