Ana Sayfa karma 11 Haziran 2021

Her An Ulaşabileceğiniz Veteriner

Veteriner hekimlik; temelde ideal hayvan sağlığını oluşturmak için emek verilen ve çeşitli hayvanların yaşadıkları sağlık sorunları ile ilgilenilen bir alan olarak ifade edilebilir. acil veteriner hizmetleri başta olmak üzere; hayvan sağlığına yönelik çok sayıda işlem yapılan bu alanlarda çalışabilmek için; belli eğitimlerin almış ve donanımların kazanılmış olması şarttır.
Veteriner hekimliği yapabilmek için; 5 yıl eğitim veren veteriner fakültelerinden mezun olmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra eğitim hayatının son senesinde intörnlük eğitimi alan kişiler; Yüksek Lisans Derecesi ile mezun olma hakkı elde ederler.
Veterinerlik alanında önemli olan hizmetlerden birisi; nöbetçi veteriner hizmetleri olmaktadır. Dünyayı paylaştığımız canlıların sağlığını korumak adına çalışılan bu alan dahilinde; zaman zaman acil müdahalelere gerek olabilmektedir. Bu noktada nöbetçi merkezler devreye girerek; hayvanlara acil müdahale ya da ilaç gibi hizmetler sunarlar.
Veterinerlik donanımına sahip olan hekimler; kendi kilidini açarak hizmet verebilir. Aynı zamanda hayvanlara yönelik çalışmaların yapıldığı farklı alanlarda da bulunabilir. Bunların başında çeşitli yem fabrikaları, hayvanlara yönelik oluşturulan hastaneler, gıda kontrol sektörü ve ilaç firmaları gibi alanlar gelir.
Veterinerler; ev hayvanlarının yanı sıra kümes hayvanları, küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar, suda yaşayan hayvan çeşitleri ile Çiftlik hayvanlarına yönelik sağlık hizmetleri sunabilirler. Bu alanda çalışan Bahçelievler veteriner bölge hizmetleri de; yukarıda sayılan sağlık hizmetlerini sunmakta ve hizmet sağlamaktadır.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir