Ana Sayfa karma 5 Şubat 2020

Güzel Sözler

Güzel sözler insanlar arasındaki iyi ilişkilerin daha güçlenmesi için birer araç olarak kullanılır. İnsanlar birbirlerine karşı duydukları minnet duygularını güzel sözlerle ifade ederler. Güzel sözler çok iyi derecede motive edicidir morali yükseltirler. Ağır sözler insanın motivasyonunu bozar. İnsanlarda kin ve nefrete yol açabilir. Her iki söz de karşılıklı bir arkadaşlığın dostluğun karşılıklı paylaşımların olmasını gerektirir. Yabancı insanlar birbirlerine güzel sözler söylemezler. Ya da tam tersi olarak ancak beraber bir ortamda bir şeyler paylaşmış olan insanlar arasında ağır sözler kullanılabilir. Bu sözlerin kullanılmasının asıl nedeni, sosyal olarak yaşamak zorunda olan insanların, birbirlerine olan ihtiyaçlarının tam da istendiği gibi karşılanamamasıdır. Neticede ister anlamlı sözler sarf edin ister atarlı sözler sarf edin, mutlaka bir amacınız olmalıdır.
Sözler En Etkili İletişim Araçlarıdır
Sözler en etkili iletişim araçlarıdır ve kısa-özlü sözler direkt olarak derin etkiler bırakmak için söylenir. Özellikle atarlı sözler bu gruba girer. Daha yoğun negatif duyguların ifadesi için ağır sözler kullanılır. Aslında klişe olarak söylenen gözlerin kalbin aynası olduğu sözünü değiştirip “ sözler kalbin aynasıdır” demek daha mantıklı geliyor. Birine güzel sözler sarf ettiğimizde bu sözler kalbe dokunuverir. Böyle sihirli bir etkileri vardır. Ya da durup dururken birine atarlı sözler sarf ettiğinizde karşı taraf bundan olumsuz etkilenir ve sizi düşman yerine koyabilir. Dolayısıyla en etkili iletişim araçları sözlerdir ve bunları kullanırken dikkatli kullanmalıyız.
Anlamlı sözler her zaman kendimizi karşımızdaki kişi veya kişiler ifade edebilmenin en kolay yoludur. Bunun için Sertsozler.com sitesi sizlere en güzel sözlerle destek vermektedir. Her türlü duygu ve düşüncelerinizi aktarmakta zorlanıyorsanız bu site üzerinden istediğiniz alanda destek alabilirsiniz.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir