Ana Sayfa karma 19 Şubat 2020

Fren Testinin Hayati Önemi

Fren Testinin Hayati Önemi

Güvenli ve konforlu bir sürüş deneyimi sağlamak için en önemli testlerden biri fren testidir. Böylesine hayati değer taşıyan testleri İzmir oto ekspertiz yeterince sağlamaktadır. Hayati önem taşıyan frenlerin mutlaka testlerden geçmesi gerekmektedir. Yapılmadığı takdirde en ufak bir sıkıntı da hayati tehlike arz etmektedir. Aracınız hangi marka, model olursa olsun şirketimizin bünyesinde kolaylıkla test edilir ve gerekli bakımlar uygulanır.

Düzenli Fren Hizmetlerimiz Hakkında Bilgiler

 

Gaziemir oto ekspertiz bölgesinde alanında fren testleri hizmeti ile siz değerli müşterilere en iyi hizmeti vermeyi hedefler.

Fren testlerinizi kontrol ettiğimiz kadar, düzenli bir biçimde fren bakımları da önemlidir. Bu alanda profesyonel şekilde özenle hizmet veren firmamiz, araçlarınızı bakım yapılacak bölgede gerekli onlarca teste tabii tutar. Bu işlemler sırasında arızası olan veya aracınız da hataya yer edinecek bölgeleri tespit eder. Gereken işlemler profesyonel eller tarafından hatasız bir biçimde tamir edilir. Fren sisteminizin her 10 bin kilometre de bir kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu basit ve kolay işi ihmal etmeniz hayati güvencenizi tehlikeye atar. Bu fren bakımında özellikle kontrol ettiğimiz bölgeler; disk ve balatalar , tekerleklerin son durumu, aracınızın istemsiz bir biçimde sağa veya sola kayma problemleri gibi basit ama önemli konulardır.

Ayrıntılı Bir Fren Testinin Raporunun Önemi

 

Burada yukarıda anlattığımız fren bakımından sonra detaylı bir şekilde elinize verilmesi gereken rapordur. Peki neden fren testi raporu bu kadar önemli? Bu kadar muayyenin ardından elimizde ayrıntılı bir rapor olması gerekir. Çünkü elimizdeki detaylı rapor sayesinde aracımızdaki sıkıntıyı daha rahat bulabiliriz ve en doğru işlemi uygularız. Raporun içinde; fren esnasın da tekerleklerin

verdiği reaksiyon ölçme, aracımızın balataları, fren hidrolik sıvı kontrolü, anti-lock braking system (abs) gibi birçok önemli konulara firmamız bakmaktadır.

 

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir