Ana Sayfa karma 11 Mayıs 2020

Fethiye Yamaç Paraşütü

Hava sporları arasında en popüler olanı yamaç paraşütüdür. Genellikle yaz tatillerinde herkesin bir kez olduğu deneyimlediği yamaç paraşütü, denizin üzerinde süzülen rengarenk paraşütler ile yeryüzündeki kişiler için de görsel şölen sunan bir spordur. Genellikle nefeslerinizi tutarak izlediğiniz yamaç paraşütü sporu ile ilgilenenler, özgürlüğü hissetmenin en keyifli yanlarından biri olduğunu ifade etmektedir.

Fethiye yamaç paraşütü, tatil için Fethiye’ye gele  kişiler tarafından deneyimlenen bir spor olarak tanınır. Tatil denildiğinde yerli ve yabancı turistlerin ilk tercihi olan Fethiye’yi bir de gökyüzünden keşfetmek isterseniz bu deneyim fırsatını kaçırmamanız gerekir. Unutulmaz bir tatil anısı ve daha önce deneyimlemediğiniz bir heyecan arayışı ile bu tatilden dönmek için en iyi seçenek Fethiye yamaç paraşütü olacaktır.

Doğa tutkunlarının eşsiz fotoğrafları ile özendirdiği yamaç paraşütü, Fethiye tatilinize heyecan katacaktır. Uygun coğrafyası nedeniyle en iyi şekilde Fethiye yamaç paraşütü deneyimi yaşayabileceğiniz bu bölgede kapsamlı bir paraşüt eğitimi almak için de kurumlar ile görüşebilirsiniz. Talebe göre de yamaç paraşütü eğitimi vermekteyiz.

Türkiye’nin bir çok ilinde yamaç paraşütü organizasyonu yapmaktayız. Önde gelen illerimizi şöyle sıralayabiliriz;

 

Fethiye Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Yamaç paraşütü, her ilde aynı oranda karşınıza çıkmaz. Yamaç paraşütü yapabilmek için istekli olmanız kadar aynı zamanda coğrafi koşulların da uygun olması gerekir. Bunun için Fethiye en uygun kabul edilen bölgelerin başında gelmektedir. Bu nedenle Fethiye tatiline yapılması gerekenler arasında yamaç paraşütü ilk sırada yer almaktadır.

Uygun pist alanları ile Fethiye’ye bazı tepe bölgeler yamaç paraşütü ile birlikte anılmaktadır. Uzman ekipler tarafından sunulan paraşüt deneyimi için profesyonel bir firmayı seçerek bu deneyimi yaşamalısınız. Her ne kadar eğlenceli ve keyifli bir aktivite olsa da alanında uzman, profesyonel bir hizmet sunan firmadan yamaç paraşütü konusunda deneyim yaşamadığınızda çok tehlikeli ve riskli bir hale gelebildiği unutulmamalıdır.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir