Ana Sayfa karma 24 Mart 2020

Dado Style: Modern Kadının Adresi

Günümüzde Merter’in en dikkat çeken markalarından birisi olmayı başaran Dado Style, üç yıl önce kurulurken bunun sinyallerini veriyordu. Her gün yüzlerce müşterisini mağazasında misafir eden firma, internet sitesi ve diğer iletişim kanaları üzerinden gelen siparişlere yetişmeye çalışıyor. Arap ülkeleri ve Avrupa kıtasından gelen talepler için üretimi arttırma kararı alan Dado Style, göz kamaştıran ayrıntıları ile modern kadınları cezbediyor.

Dado Stlye, Dima Aslan’ın Hayalini Yansıtıyor

Hayatını moda tasarımcılığına ayıran Dima Aslan, gençlik yıllarını yurtdışında moda eğitimleriyle geçirdi. Moda tasarımı üzerine Avrupalı modelistlerden eğitim alan Aslan, Şam Sanat Kursu’nu bitirip Türkiye’ye geldi. 2014 yılından sonra Dado Style markası için hazırlıklara başladı ve 2017 yılında markasını moda severlere sundu.

“Kültüründen feyiz almayan bir modacı asla başarılı olamaz. Ben hem kendi kültürümü yansıtan hem de kentli kadınların isteklerine cevap verebilen tasarımlar geliştiriyorum.” diyen Dima Aslan, Dado Style markasının kültürel izlerinden bahsediyor. Kendinden bir parça gören çevre ülkeler, bu nedenle markanın ürünlerine ilgi gösteriyor.

Dado Style, İhracata Devam Ediyor

 Ekonomi ile ilgili eleştirilere rağmen tekstil sektöründeki başarının bir parçası olan Dado Style, ihracatta elde ettiği başarı ile alkış topluyor. Toptan satış yapan ve perakende mağazası bulunmayan marka, milyon dolarlık ürün gönderimleri ile dikkat çekiyor.

Dado Style kalitesi ile tanışan birçok ünlü model, markanın fahri elçisi olarak görev yapıyor. Kuveyt’in en ünlü sunucularından Halima Boland ile ünlü moda kanalı Faty-Art tarafından yapılan yayınlar milyonlarca kişi tarafından izlendi. Bunun olumlu dönüşünü hisseden marka; Faroha ve Zain Karazon gibi ünlüleri de giydiriyor. Aslan; “Dado Style sadece bir kıyafet markası değil, aynı zamanda modern kadının hayatı yaşama biçimi” diyerek markasına olan inancını belirtiyor.

 

 

 

.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir