Ana Sayfa karma 4 Haziran 2020

Caner Aktaş – İnsan Olma Hakkında Düşüncesi

İnsanoğlu nasıl bir canlıdır, İncilizce’de buna human being denir yani insan olma.Acaba bizler insan olma yolunda canlılar mıyız? Dolayısı ile bu süreçte bir dönüşümden söz edebilir miyiz? Eğer böyle bir dönüşüm süreci var ise bu hangi soru ile başlamalı? Kendimize soracağımız ilk soru “Kimsin sen?” olabilir mi?

 

Dönüşüm sürecinde hangi alanlarda özellikle gelişim göstermeliyiz? Gelişim dediğimiz şey tam olarak nedir? İşin felsefik boyutu yani hikmet denilen aşamasına vakıf olmak mümkün mü? “Arif olan anlar” diyorlar irfan sahibi olmaktan kasıt nedir?

 

Hakikat arayışımızın neresindeyiz ya da hakikat nedir? Varlık dünyasında varoluş derdinde olan bir canlı mıdır insanoğlu? Varlık ve varoluş nedir? Varlığa ontoloji ya da fenomenoloji gibi bilim dalları buna nasıl bakar? İnsan olmaya dair eryaman escort bir potansiyelimiz söz konusu ise buna ulaşabilmek için nasıl bir performans göstermemiz gerekir? Gerçekten bir mentore, koça ya da zihni berraj birinin yardımına ihtiyacımız var mı?

 

Caner Aktaş Kimdir?

 

İşte bu sorulara hayatın içinden paylaşımlarla cevaplar arayan bir site https://insanogluhumanbeing.net, ayrıca instagram hesabı https://www.instagram.com/insanoglu_humanbeing insan olmaya dair farklı bir şeyler okumak isterseniz takip edin deriz.

Kendisinden duyduğumuza göre sitesin yazarı Caner Aktaş’ın tek bir iddiası var o da “DÜŞÜNDÜRMEK”.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir