Ana Sayfa karma 29 Nisan 2021

Boşanma Avukatının İşleri

Hayatın her alanında olduğu gibi evlilik alanında da problemler yaşamak mümkündür.

Hayatın her alanında olduğu gibi evlilik alanında da problemler yaşamak mümkündür. Bu problemler çiftler arasında uzun bir dönem devam ettiği takdirde süreç boşanma davasına kadar ilerleyebilir. Evliliklerini sonlandırma kararı alan çiftlerin yapması gereken en doğru şey ise; hayatın her alanında olduğu gibi uzman bir görüşe başvurmak olmalıdır. Bu sayede boşanma süreci en hızlı ve en profesyonel şekilde sona erer.
Mersin boşanma avukatı, bu sürecin başında kendi görüşüne başvuran çiftleri en iyi şekilde dinleyerek, boşanmaya sebep olabilecek olguları belirler. Bu şekilde dava açılabilir. Bu alanda profesyonel bir hizmet almak isterseniz Ceyhun Güvel adresini ziyaret edebilirsiniz.

Boşanma Avukatı Tedbir Kararında Önemli Rol Oynar

Bir boşanma sırasında tedbir kararı alınması gibi gerekli bir durum oluşursa bu anlamda bir boşanma avukatı ciddi oranda işleri hızlandırır. Bir boşanma avukatı gerekli durumlarda müvekkili adına aile mahkemesi ve aile hukukundan kaynaklı olarak uzaklaştırma, kişilerinin iletişiminin engellenmesi ve nafaka gibi tedbirlerin alınmasını talep edebilir.
Bilhassa şiddet olgusunun var olduğu durumlarda tedbir uygulanması talebinin aile mahkemesine usulüne en uygun şekilde iletilmeli gerekir. Bu durumda bir boşanma avukatından hizmet almak en doğru seçenek olacaktır. Zira zamanında ve usulüne uygun bir şekilde yapılan tedbir başvurusu ile söz konusu şiddet uygulayan şahıs hakkında kanunen önleyici tedbirler süratle alınabilir. Siz de boşanma avukatı Mersin gibi bir arayış içerisinde iseniz; Ceyhun Güvel adresini ziyaret edebilir ve bilgi alabilirsiniz.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir