Ana Sayfa karma 9 Ocak 2020

Boluspor U14 Futbol Takımı

Normal şartlar altında 14 yaşındaki çocuklar ortaokul sonuncu sınıf öğrencisi olur. Tam anlamıyla fiziksel gelişmenin içindedirler ve vücutları her zaman olacağından daha hızlı gelişip adapte olur. Özellikle bu yaşlar veya öncesinde kazanılan takım disiplini ve spor anlayışı ömür boyunca futbolcular için önemli bir avantaj sağlar. Gittiği her takım adapte olan sporcular burada da aynı disiplini göstererek spor kariyerini gerçek anlamda iyi yerlere getirebilirler. Genç yaşta spor yapmaya başlamış birisi için hayat standartları da bu yönde gelişir. Kendini belli ritüellere alıştırır ve en önemlisi kötü alışkanlıklardan uzak durur. Çeşitli zorluklara karşı problem çözme yeteneği sayesinde mücadele eder ve gelişmiş fiziksel özellikleri sayesinde yaşam kalitesi yükselir.

Boluspor’un En Genç Takımı

Boluspor U-14 takımı bir altyapı oyuncusunun müsabakaya çıkacağı ilk takımdır. Bu takıma seçilebilmek için küçük yaşlarda futbola başlamış olmanız gerekir. Ayrıca Boluspor formasını ilk defa resmi bir müsabakada giymenin heyecanı da anlatılamaz. Mevkiiniz ve oyun tarzınız ne olursa olsun takım oyununa gerçek anlamda adapte olmanız gerekir. Takımınıza skor kazandıracak oyuncuları beslemek, takımınız için gerektiğinde her mevkide ayak basmadık yer bırakmadan tüm sahayı koşmanız gerekir. Bütün bunların yanında oldukça genç olduğunuz için hayat standartlarınızı yaptığınız spor odaklı dizayn etmeniz gerekir. Kas gelişiminiz, oyun görüşünüz, fiziksel dayanıklılığınız bu yaşlarda gelişeceği için özenli ve dikkatli bir çalışma süreci geçirmelisiniz. Aksi takdirde yaşadığınız bir sakatlık sizin spor kariyerinizin ilk safhasında oldukça sıkıntılı bir durum olacaktır.

Bir takımın içinde olmak ve o takıma sahip çıkmak, hangi takıma gidilirse gidilsin o takımda öğrenilen disiplinin ve ahlaki değerleri unutmamak bu takımın öğrettiği bir felsefedir. Oynanılan her sporda olduğu gibi bu sporda da inişli çıkışlı dönemler elbette olacaktır. Genç yaşta bu tarz durumları gözlemleyebilmiş bireyler için ilerde bu durumları aşmak daha kolay olacaktır. Bölge gençlerini oldukça küçük yaşlarda spor ahlakına alıştırmak ve disiplinli bir çizgide yetiştirmek hem Boluspor haberleri hem de ülke futbolu açısından oldukça olumlu sonuçlara sebep olabilir.

Kaynak: https://www.boluspor.net/

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir