Ana Sayfa karma 14 Ocak 2020

Boluspor Kurumsal Kimliği

Spor kulüplerinin futbol dışında kendi takımlarına prestij kattığı reklam alanları mevcuttur. Bu alanları düzgün ve aktif bir şekilde kullandıkları takdirde spor kulüpleri taraftarlarının, ülke genelindeki futbol izleyicilerinin dikkatini çekmiş olurlar. Bu tarz reklam çalışmaları bir futbol takımının markası olduğu için oldukça özenli ve en önemlisi kaliteli bir şekilde yapılmalıdır. Armadan tutun da takım otobüslerine kadar kapsamlı bir alanı kapsayan kurumsal kimlik takımların kendilerinden söz ettirmelerini de sağlar. Bütün bunların yanında en önemli kurumsal kimlik takım armasıdır. Formalardan sokaklara, takım otobüslerinden reklam filmlerine kadar kullanılan armaların takım ruhunu, takım kimliğini yansıtması gerekir. Bu sebeple armalar kurumsal kimliğin en önemli kısmını oluşturur.

Boluspor Ve Kurumsal Kimliği

Boluspor arması ve renkleri ile bir bütündür. Bu arma ve renkler üzerinden takım ile ilgili bütün reklam çalışmaları, görsel işlemler yürütülür. Bu sebeple Boluspor’un kurumsal kimliğinin temeli olan renkleri ve arması aynı zamanda takım tarafından da oldukça benimsenmiştir. Boluspor’un renkleri kırmızı ve beyazdır. Arması ise sadedir. Beyaz arka plan üzerinde kırmızı çarpıcı noktalar ile “Boluspor” ve kuruluş yılı olan “1965” yazısı mevcuttur. Ayrıca Karadeniz takımı olan Boluspor’u en iyi temsil edecek şey ağaçtır. Doğallığı ile ön plana çıkan Bolu’nun takımının armasında ağaç figürü bulunur. Sade olan Boluspor armasını Bolu’nun her sokağında, şehrin her caddesinde insanlar üzerinde veya etrafta sıkça görebilirsiniz.

Boluspor arması formada, takım otobüsünde, web sitesinde, sosyal medyada kullanılan reklam çalışmalarında bolca kullanılır. Bu özelliği ile gerçek anlamda takımın kimliği olmuştur. Taraftarlar ise sevgilerini armaya olan bir sevgi olarak anlatırlar. Ayrıca BStore üzerinden Boluspor ile ilgili alışveriş yaptığınız takdirde takımın kurumsal kimliğini taşıyan ürünleri satın alabilirsiniz. Taraftarlar takımlarını yanlarında taşımak isterler. Boluspor haberleri taraftarı için de bu böyledir. Giyilen bir forma, bir bileklik, bir şapka Boluspor’u yanlarında taşımak için yeterlidir. Gerek stadları, gerek Bolu sokaklarını süsleyen Boluspor’un kurumsal kimliği kırmızı beyaz ve sadelik üzerine kurulmuştur. Arması ve renkleri sade olsa da Boluspor, bugünün ve yarının en hareketli takımlarından bir tanesi.

Kaynak: https://www.boluspor.net/

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir