Ana Sayfa karma 27 Mayıs 2020

Bölgesel Yağlanma ve Selülit Şikayeti Olanlar İçin Geliştirilen Soğuk Lipoliz Hakkında CoolClinic’ten Cevaplar

Bölgesel yağlarınızdan şikayetiniz mi var? Peki ya size bu şikayetinizi sadece soğutma işlemleriyle gerçekleştireceğiz desek inanır mısınız? Teknoloji hayatımıza girdi gireli çok büyük değişiklikler meydana geldi ve bu gelişmelerden bir diğeri de medikal alandadır. Teknolojinin hayatımıza getirdiği coolsculpting uygulaması hakkında alanında uzman olan ve teknolojiyi yakından takip ederek medikal alanda her zaman devrim yaratan CoolClinic ile görüştük. Görüşmeler sonucunda soğuk lipoliz hakkında bilinmesi gereken her türlü detayı öğrendik ve bunları merak edenler için derledik. İşte bütün detaylar…

CoolSculpting Nedir?

Teknoloji hayatımıza her ne kadar büyük kolaylıklar getirdiyse de bunun yanı sıra temposuz bir yaşam, tembellik ve hazırcılık da getirdi. Tüm bunlarla birlikte şehir gürültüsü, kalabalık yaşam, stres, sıkıntı vs. derken olanlar kilolara oluyor. Bütün bunlar kilo olarak dönüyor ve hatta kilodan ziyade bölgesel birikmeye sebep oluyor. Bu birikimler çok fazla arttığı için bununla birlikte bundan kurtulma yöntemlerinin de önemi artıyor. Bölgesel fazlalıklardan kurtulmak isteyenler cerrahi yöntemlerden dolayı biraz bu fikirden uzaklaşıyorlar. Ancak cerrahi operasyon istemeyenler için de kısa süren bir operasyon var. İşte bunun adı coolsculpting ya da soğuk lipoliz nedir… Hiçbir cerrahi yöntem içermeyen uygulama dolayısıyla iyileşme süreci de gerektirmez. Böylelikle de gün içinde kısa bir süre ayırarak uygulama yaptırabilir ve ilk seanstan sonra %30 kadar sonralarda ise git gide daha fazla etki görebilirsiniz. Peki ya her alana uygulama yapılabilir mi?

 Uygulama Alanları

  • Karın bölgesi ve karın çevresindeki simit bölgesi
  • Kalça bölgesi
  • Sırt ve sütyen altı bölgesi
  • Bacak çevresi
  • Basenler
  • Diz çevresi
  • Kollar ve çevresi

Soğuk Lipoliz Nasıl İlerler?

Soğuk lipoliz uygulamaları sırasında hedeflenen bölge yağ hücreleridir. Bu hücreler dışında herhangi başka bir doku ya da hücreye zarar verilmez. Hedeflenen bölge ve hücreler -4 dereceye kadar soğutma ile dondurulur. Hassas olan yağ hücreleri de bu soğukluk ile bozulmaya uğrar. Daha sonra apopitoz denilen hüre ölümleri ile ölür ve 2-4 hafta süreçte metabolizma sayesinde vücuttan tamamen uzaklaştırılırlar.

Bölgesel yağlanma, selülit, fazla kilolar gibi problemlerinizden acısız, ağrısız, iğnesiz, cerrahi operasyonsuz kurtulmak istiyorsanız eğer CoolClinic ile görüşebilirsiniz. Görüşmeler sonrasında ister merkezimizi ziyaret ederek detaylı bilgilere ulaşın isterseniz https://www.coolclinic.com.tr/ web sitemizi ziyaret ederek de detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir