Ana Sayfa karma 23 Mart 2020

Bölgesel Fazlalıklarınıza CoolSculpting İle Savaş Açın!

Medikal alandaki son teknolojik gelişmelerin getirisi olan soğuk lipoliz uygulaması sayesinde acı hissetmeden ağrı çekmeden yağlarınızı sadece dondurarak bölgesel zayıflayabilirsiniz. Peki ya CoolClinic tarafından uygulanan soğuk lipoliz nedir, ne işe yarar, uygulama alanları nedir gibi tüm sorulara yanıtları derledik. İşte tüm detaylar…

Soğuk Lipoliz Tam Olarak Nedir?

Bölgesel yağlardan kurtulma ya da lokal zayıflama olarak anılan soğuk lipoliz, soyadan üretilmiş olan fofatidil asit yardımıyla yapılan bir yöntemdir. Bu işlemlerde çok önceleri farklı asitlere başvurulurdu ancak yapılan tüm yeni araştırmalar gösteriyor ki lipoliz işlemleri sırasında hem daha saf hem de daha etkili maddeler kullanılmaktadır. Bu işlemlerin içeriğinde ayrıca asit yanında kullanılması gereken yardımcı yani ajan madde de önemlidir. Ajan madde olarak seçilen maddeler genel olarak ya kan akışını hızlandırır ya da bazı dokuların canlanmasını sağlar. Ayrıca kullanılacak olan madde miktarı da uygulama yapılacak kişiye göre değişmektedir. Madde miktarı, hastanın durumu, bölge sarkık mı değil mi vs. bunların her birine uygun olarak ayarlama yapılmaktadır. Eğer her şey uygun olarak seçilir ve uygun işlemler yapılırsa tedaviden alınacak sonuçlar da en üst düzeyde ve başarılı olacaktır.

Soğuk lipoliz uygulamalarında kullanılan asit, on yıl kadar süredir kolesterolü düşürmek veya tansiyon kontrolü amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca felç insanlarda da kullanılarak vücut kontrolü sağlanmaktadır. Bütün bu eylemler tabi ki FDA onaylıdır ve vücut için zararsızdır. Hücre zarını aşmayı başaran bu asit, hücreye akışkanlık kazandırır ve geçirgenliği de düzenler. Yağ hücrelerinin yok olmasını sağlar ve yağ eritme uygulamalarında kullanılır.

Lipoliz Neden Kullanılır?

Yağlanmaya bağlı olarak şekilsiz bir vücut oluşumu gözlemlenir. Selülit varken, bölgesel kilo ve yağ varsa, göz çevresinde yağlanma varsa eğer lipoterapiye başvurulmaktadır. Ayrıca bütün bunların da yanı sıra göz çevresindeki torbalanma ile de tedavi yolu olarak soğuk lipoliz kullanılmaktadır. Yaklaşık olarak 5 sene kadar göz çevresinde bulunan ve kolestrol olarak bilinen şeylerin yok edilebilmesi için de bu uygulamaya başvurulmaktadır. Ayrıca şekil bozukluğu giderme durumlarında da soğuk lipoliz çok etkilidir. Erkeklerde sırt bölgesinde yağlanma kadınlarda portakal görünümü oluşturan selülit gibi estetik durumların her birinde bu uygulamalar kullanılmaktadır.

Soğuk Lipoliz Tedavi Alanları Nelerdir?

Soğuk lipoliz uygulaması ile vücudun herhangi bölgesinde meydana gelen fazla yağların yok edilmesi için çok büyük etkilere sahiptir. Yağ alımı operasyonlarının zor olduğu koltuk altı bölgelerinde çok etkili olan soğuk lipoliz tedavisi, kol, karın, bel, bacak, baldır gibi bölgelerde de yoğun olarak kullanılabilmektedir. Dengeli beslenme, spor ve egzersiz gibi eylemler ile de destekleme yapılırsa eğer, uygulamanın özelliği çok daha uzun süre görülebilecektir.

Lipoliz Uygulaması Seans Sayısı

Lipoliz işlemlerinin toplam kaç seans olduğu hakkında CoolClinic ile görüştük ve net bir seans sayısı söylemeyeceklerini söylemişlerdir. Her insanın sonuç olarak metabolizması, bünyesi ve vücut yapısı birbirinden farklıdır. Kişiler vücut ya da bölgelerinde yağ oranlarını farkına göre seans almaktadır. Her seans sonrasında vücutta ya da uygulama yapılan bölgede yağ oranı daha da azalır ve vücut dengelenir. Eğer gereğinden fazla yapılırsa da insan vücuduna zararlı olabilir. Ama ortalama olarak 4-6 hafta arasında değişmektedir.

Soğuk lipoliz ile bölgesel yağlardan kurtulmak, vücuda şekil vermek ya da form kazandırmak için https://www.coolclinic.com.tr/ web sitesini ziyaret edebilir ve uygulama hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca uzmanlarla direkt iletişim kurabilir ve isterseniz de CoolClinic profesyonellerinden randevu alarak bölgesel zayıflama gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir