Ana Sayfa karma 4 Eylül 2020

Boğaziçi Fotokopi Makineleri ile Başarıya Yatırım Yapın

Ofislerde işlerin hızlı yürütülmesini sağlayan ve iş hayatını oldukça kolaylaştıran ofis malzemelerinin başında çok fonksiyonlu ürünler olan fotokopi makinesi, faks, tarayıcı ve yazıcı gibi cihazlar gelir. Bu yazımızda fotokopi makinesi kiralama nedir, avantajları nelerdir, fotokopi makinesi kiralama sürecinde neler vardır inceliyoruz. Hem bireysel ofislerde hem de küçük ölçekli işletmeler ile kurumsal firmaların idari bölümlerinde bu tür cihazlar olmazsa olmazlar arasında değerlendirilir. Ancak bu tür baskı cihazlarını satın almak oldukça maliyetlidir.

Bununla birlikte uzun vadede ortaya çıkacak olan bakım-onarım giderleri, yedek parça maliyetleri ve sarf malzeme giderleri de harcama miktarını oldukça yükseltir. Bu nedenle fotokopi makinesi kiralama ya da yazıcı kiralama yöntemleri, uygun kira bedelleri sayesinde son derece ekonomik sistemlerden biridir. Fotokopi makinesi kiralama, ülkemiz ticari yaşamında toplam gideri azaltmak için yapılan hamlelerden bir tanesi. Bu alanda çalışan birçok firma var ve her biri farklı marka ve modeller sunuyor. Ancak burada önemli olan kiralayacağınız cihazın size uygun olup olmadığını belirlemek. Bunun için de doğru soru neye ihtiyacım var? İş yükünüzü ve potansiyelinizi sağlıklı bir şekilde analiz edebilmeniz için cihazın taşıdığı özelliklerle beklentilerinizin uyuşması gerekiyor.

Kiralık fotokopi makinesi temin ederken ilk olarak cihazdaki baskı kapasitesine bakmanız tavsiye ediyoruz. Çünkü zaman yönetiminizi bu şekilde optimum seviyeye çıkarabiliyorsunuz. Cihazların bu konudaki teknik ölçülendirmesi dakika bazlı baskı adedine göre yapılıyor. Piyasada dakikada 15-20 baskı yapan modeller de var 70+ yapan da. Başlangıçta da belirttiğimiz gibi neye ihtiyacınız olduğunu tayin ederek bu kısmı çözebilirsiniz. Fotokopi makinesi kiralama sistemi fotokopi makineleri yanı sıra yazıcı ya da fotoğraf yazıcısı gibi cihazları aylık, günlük ya da kopya başı kiralama sistemidir. Bu sistem uzun süreli kullanılacak fotokopi makineleri için önerilen ekonomik yöntemlerden biridir.

Kurumsal firmalar ile diğer işletmelerin kiralık fotokopi makineleri ile yazıcılara yönelmesi oldukça ekonomik önlemlerden biridir. Son dönemde sıklıkla tercih edilen bu yöntem mutlaka işletmenin kârlı çıkmasını sağlar. Çünkü firmalar kiralama yoluna gitmezlerse, cihaz satın alma, diğer malzemelerin tedarik edilmesi ve teknik servis gibi kalemlere de ekstra ücret ödeyeceklerinden yüklü faturalar ile karşılaşabilirler. Oysa fotokopi makinesi kiralama, bu tür masrafların dışında değerlendirildiği için bütçe dostu bir çözümdür.

Fotokopi makinesi kiralama ya da yazıcı kiralama çözümleri sadece firmanın harcayacağı kağıdın hesaplandığı bir sistem üzerine kuruludur. Cihaz, kiralandığı firmada kaldığı sürece toner, kartuş, yedek parça ve olası arıza durumlarında onarım hizmeti gibi etmenlere ekstra zaman ve bütçe ayrılmak zorunda kalınmaz. Kiralık fotokopi makinesi kullanıldığında, maliyetten yapılan tasarruf ile daha önce satın alınamayan pek çok başka cihaz alınabilir. Bununla birlikte kiralanan cihazları ilk kullanan firma olacağınız için en yüksek performansı alabilirsiniz.

WebSitesi: https://www.bogazicifotokopi.com.tr

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir