Ana Sayfa karma 23 Nisan 2020

Bedava İnternet

İnternet, günümüzde önemli bir yeri olmasıyla beraber halen birçok insanın erişimi olmadığı bir teknolojidir. İnternet ile her işinizi hızlıca yapabildiğiniz, oyun oynayabileceğiniz ve araştırma yapabildiğiniz bir teknoloji karşınıza çıktı. Peki Facebook’un ücretsiz internet sağlayacağı projesi ne?

 

Facebook, Ücretsiz İnternet Dağıtıyor

Facebook, yeni projesi ile internet erişimi olmayan ve nüfusu kalabalık olan bölgeler için bedava internet projesini duyurdu. Bu proje ile beraber internet insansız hava aracı ile taşınarak kablosuz bağlantı ile bu bölgelere ulaştırılacak.

Şu anda birçok bölgede bedava internet dağıtan Facebook, bu konuda yeni fikirler de üreterek tüm insanların internete erişmesi için yeni çalışmalar da yapmaktadır. Facebook’un bu çalışmaları yapmasının amacı, tüm insanların internete ulaşmasını sağlamaktır. Bu sayede internet daha geniş bir kapsamda küresel bir ağ halini alacak.

 

Facebook, gelişmemiş ülkelerde ve özellikle Afrika, Hindistan veya bu bölgelerdeki bazı alanlarda internet hizmetini ulaştırmak için birçok önemli çalışma gerçekleştiriyor. Facebook, interneti gelişmemiş ülkelerde kablo ile hat döşeyerek değil, uydu internet sistemi ile ulaştırıyor. Yani insansız hava aracı ile uzaydaki uydudan gelen veriler aşağıda yer alan insanlara gönderiliyor. Bu sayede insanlar ücretsiz bir şekilde internete bağlanmış oluyorlar. Facebook dışında birçok firma da bu konuda bedava internet ile ilgili çalışmalar yürüterek insanlara ücretsiz bir şekilde interneti ulaştırmayı hedefliyor.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir