Ana Sayfa karma 16 Aralık 2020

Ankara’dan Vize Başvurusu ile Kenya’ya

 

 

Ankara vize başvuru merkezi dünya ülkelerine gitmek için ihtiyaç duyulan tüm belgelerin tam ve hatasız şekilde hazırlanmasına destek olan yetkili bir turizm acentasıdır. Sizlere bu içeriğimizde doğu Afrika’da yer alan Kenya’ya nasıl vize alınır, vize işlemleri için hangi evraklar gerekir gibi bazı prosedürlerden bahsedeceğiz.

 

Kenya’ya gitmek için vize başvuru merkezimizden destek alabilirsiniz. Tüm prosedürleri adım adım bilen ve gerekli tüm işlemleri yapan uzman kadro ile Ankara’dan vize işlemleri başvurusu daha kolay hale geliyor. Sizde kişisel zamanınızdan ödün vermeden vize işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

Kenya’ya Gitmek İçin Vize Gerekli mi?

 

Umumi pasaportunuz yani bordo pasaportunuz varsa eğer Kenya’ya gitmek için vize almanız şarttır. Ancak yeşil, siyah ve gri pasaport sahibi olanlar turistik amaçlı ya da ticari amaçlı gitmek isterlerse vize zorunluluğundan muaf olmaktadır.

 

Kenya için vize başvurularınızı dilerseniz internet üzerinden yapabilirsiniz. Başvuru formunu doldururken tüm bilgilerinizi tam ve doğru bir şekilde belirtmelisiniz. Asılsız ya da tutarsız bilgilerde vize ret edilecektir. İnternet üzerinden vize başvurusunda Türkçe dili desteklenmediği için İngilizce olarak kullanabilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra 3 iş günü içinde Kenya vizeniz sonuçlanmış olacaktır.

 

Gerekli görmeleri halinde Kenya vizesi başvurusunda sizden farklı evrak talebinde bulunabilirler. Bu nedenle vize başvuru ve onay sürecinde programlarınızda aksaklık yaratmaması için en az 15 gün öncesinde başvuru işlemlerini yapmanız tavsiye edilir.

 

Kenya vizesi için gerekli evraklar ve prosedürler konusu vize başvuru merkezimiz için uzmanlık alanıdır.

 

 

 

Kenya İçin Vize Ücreti Ne Kadar?

 

Kenya’ya gitmek isteyenlerin vize başvuruları 3 gün içinde tamamlanmaktadır. Türk vatandaşların vize için ödeyecekleri bedel, alınan vizenin hangi kategoride yer aldığına ve seyahat sürecinin ne kadar olacağına göre değişkenlik göstermektedir.

 

Ancak Kenya Dış Temsilciliği vize ücretini 50 dolar olarak belirlemiştir.

 

 

 

Kenya Vizesi İçin Gereken Belgeler

 

l

Pasaport

 

l

Vize başvuru formu

 

l

Vize için biometrik fotoğraf

 

l

Davetiye

 

l

Seyahat planı

 

l

Banka hesap bilgileri

 

l

Vize ücreti başvuru dekontu

 

l

Seyahat sağlık sigortası

 

 

 

Eğer Kenya’ya davet edildiğiniz için gidiyorsanız, davetiyenin belli başlı detaylar ile hazırlanması gerekmektedir. Bunun için davetiye, davet eden iş yerine ait olan antetli kağıt üzerinde hazırlanmalıdır. Ayrıca iş yerinin sahibinin bilgileri, kaşesi ve imzası yer almalıdır. Çalıştığınız firmanın davetiyesi de aynı özelliklere sahip olmalıdır.

 

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir