Ana Sayfa karma 6 Mayıs 2020

All On Four İmplant Nedir

All on Four implant, standart olarak tek implanta bir diş yerleştirilmesinden farklı olarak üst ve alt çenede dörder implant kullanmayı kapsar. Geleneksel yöntemlerde tek çene için 8 ila 10 arasında implant yerleşimi gerekebilir. Bu sayede All on Four implant, hem hastaya hem de diş hekimine büyük kolaylık sağlar. Maksimum verim almak üzere bu implant tipinde arka taraftakiler 30 – 45 derecelik açılara sahiptir. Bu açı, kemik büyütme ihtiyacını azaltır ve kemik kaybına uğramış hastaların bile bir kemik greftinin pahalı ve uzun sürecinden geçmek zorunda kalmadan All on Four için uygun olması gerektiği anlamına gelir. All on Four implant diş İzmir genelinde pek çok klinikte uygulanmaktadır.

All On Four İmplant Özellikleri

All on Four implant maliyeti, hastanın durumuna, kaç dişin eksik olduğuna ve kullanılan malzemelere göre değişiklik gösterir. Yaygın olarak All on Four implantlar titanyum çerçevenin etrafına inşa edilmiş akrilik bir protez kullanmayı içerir. Bununla birlikte porselenden yapılan protezler daha gerçekçi görünür ve akrilikten daha uzun süre dayanır. Porselen implantlar, standart implanta göre daha yüksek maliyete sahiptir. Geleneksel implant ile kıyaslandığında maliyet 8 – 10 implanta göre çok daha uygundur. All on Four implant diş İzmir diş hekimleri tarafından uygulanır ve en önemli özelliği tek bir günde takılabilmesidir. Standart implantlara oranla iyileşme süresi altı ay daha erken tamamlanarak, kısa süreli yüksek konfor sağlar. İmplantlar ekstraksyon ile aynı günde yerleştirilebilir.

Ayrıca kronları ve ağız içi köprüleri destekleyen daha rahat ve dayanıklı bir yapı oluşturulur. Çene kemiği kaybı olan hastalar için de uygundur. Bu tip implantlar, hastalar tarafından kısa yol olarak nitelendirilir. Tam ağız diş implantları geleneksel protezlerden çok daha doğal bir görünüme sahiptir. Ek olarak, sabitlenmiş All on Four implantlar daha rahat yeme ve konuşma deneyimi sağlar. Ayrıca protezler gibi ortalama her beş senede bir değişikliğe ihtiyaç duymaz. All on Four implant diş İzmir şehrinde yaygın olarak tercih edilen dental prosedürler arasında yer alır.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir