Ana Sayfa karma 24 Şubat 2021

20.000 TL Maaş ile Eleman Bulamıyorlar

1970 yılından beri var olan C programlama sistemi, Ken Thompson ve Dennis Ritchie tarafından UNIX işletim sistemi için geliştirdikleri bir programlama dili olarak dünya çapında yaygın bir sistem halini almaktadır. Günümüzde neredeyse tüm işletim sistemlerinde kullanılmaktadır. Dünyada birçok şirketler ve holdingler oldukça sık bir şekilde kullanmaktadır. Dünyada en çok kullanılan bir programlama sistemi halini almış durumdadır.

Türkiye’de oldukça yaygın olan bu sistem, iş hayatında birçok kolaylık sağlamaktadır. Fakat bu kolaylıkların sağlanmasının yanı sıra birde bu kadar geniş bir iş hayatının olmasından dolayı yurtdışı ilişkileri ya da yurt içi ilişkilerinde kullanılmaya zorunlu bir programlama sistemi olmaktadır. İthalatın ve ihracatın oldukça arttığı bir iş hayatının oluşmasından dolayı günümüzde birçok programlamaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu kurslardan biride yukarıda bahsedilen C programlama sistemi, günümüz hayat şartlarında Türkiye’de ve dünyada oldukça yaygın olmaktadır. Fakat Türkiye’de, çok az sayıda bu sistemi kullanabilen yazılımcıların pek fazla olmamasından dolayı, bu sistemi yapabilen yazılımcılara, en az 20.000 TL maaş verilmektedir. Şirketlerin iş hayatında ihtiyaç duyduğu C programlama sistemi için C# kursu alan yazılımcılara, Türkiye’de şirketler ve holdingler oldukça yüksek maaş imkanı sağlamaktadır. Az sayıda bu sisteme hakim yazılımcının bulunmasından ötürü, birçok kurum tarafından C# eğitimi verilebilmek için C programlama kursu oldukça yaygındır.

Donanımlı Çalışan İhtiyaç!

Daha kapsamlı bir personel alımı gerçekleştirmek için birçok şirket işe alacağı kişinin ne kadar çok donanıma sahip olmasına göre iş ilişkisini belirlemektedir. Özellikle yukarıda bahsedildiği gibi C programlama sistemi bilen az sayıda kişilerin olması sebebi ile donanımlı çalışanlara oldukça ihtiyaç duyulmaktadır. Türkiye gibi bir ülkede diğer çalışanlara göre oldukça daha yüksek bir statü imkanı sağlayan C programlama sistemi, yazılımcılara ilk işe alımında en az 20.000 TL maaş sunmaktadır. Yıllarca çalışılsa da Türkiye’de birçok sektörde kazanılması mümkün olmayan bu maaş olanağı sayesinde, birçok kişi C# eğitim için kurslara başvurarak açık bir şekilde C# net dersleri almaktadırlar.

Sizlerde böyle bir eğitim almak için https://www.iakademi.com/egitim/net-developer-veritabani-ve-yazilim-uzmanligi/ sayfasındaki eğitim içeriğine göz atabilirsiniz.

Benzer Haberler

İlginizi çekebilir