Kocaeli İtfaiyesi'nin yeni personeline MEB onaylı meslek eğitimi

10.04.2022 - Pazar 10:12

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesine yeni katılan personele ‘120 Saatlik İtfaiye Elemanı Yetiştirme Kurs Programı’ verildi.

KOCAELİ (İGFA) - Vatandaşların can ve mal güvenliği için 7/24 görev başında olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, Halk Eğitim Merkezi onaylı ‘120 Saatlik İtfaiye Elemanı Yetiştirme Kurs Programı’ düzenlendi.

İtfaiye Dairesi Başkanlığı bünyesinde yeni göreve başlayan personele MEB Halk Eğitim Merkezi onaylı ‘120 Saatlik İtfaiye Elemanı Yetiştirme Kurs Programı’ düzenlendi. 7/24 acil durumlara karşı vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği adına görev alan itfaiye hizmetlerinin daha etkin ve nitelikli sürdürülebilmesi adına istihdam edilen yeni personele yönelik eğitimler 15 gün sürdü.

Halk Eğitim Merkezi ve KOMEK işbirliği ile gerçekleştirilen eğitimler, daha önce Halk Eğitim Merkezi tarafından ‘Usta Öğretici’ olarak belgelendirilen İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü Eğitim Birimi KOBİTEM eğitmen personelleri tarafından verildi.

Etiketler
YORUM YAZ