Ana Sayfa GÜNDEM 19 Şubat 2018

Erdoğan Afrika Ülkelerini Ziyaret Edecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 26 Şubat – 02 Mart 2018 tarihlerinde kalabalık bir heyet ile Afrika çıkarması yapacak. Erdoğan, 5 gün sürecek ziyaretler kapsamında Cezayir, Moritanya, Senegal ve Mali’de temaslarda bulunacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 26 Şubat – 02 Mart 2018 tarihlerinde Cezayir, Moritanya, Senegal ve Mali’ye ziyaret gerçekleştirecek.

AĞIRLIKLI OLARAK EKONOMİK KONULAR GÖRÜŞÜLECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5 günlük Afrika ziyaretinde yapacağı temasların daha çok ekonomi ağırlıkta olacağı ve Moritanya ile Mali’de günü birlik ziyaretler gerçekleştireceği belirtildi.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ülke liderlerine BM’de yapılan Kudüs oylaması için teşekkür edeceği gelen bilgiler arasında.

Erdoğan en son Sudan’a gitmiş ve Sevakin Türkiye’ye tahsis edilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Aralık 2017’de Sudan’ı ziyaret etmiş ve bu ziyaret Türkiye’den bu ülkeye “cumhurbaşkanı” düzeyinde yapılan ilk ziyaret olarak kayıtlara geçmişti.

Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ömer el Beşir tarafından Hartum Uluslararası Havaalanı’nda resmi törenle karşılanmıştı. Bu ziyaret kapsamında tarihi Osmanlı adası olarak bilinen Sevakin Adası Türkiye’ye tahsis edilmişti.