Ana Sayfa GÜNDEM, karma 17 Ocak 2019

Adana polisinden ‘jigolo’ operasyonu

Adana’da internetten kadınlara para karşılığı jigolo temin eden bir kişi, polisin düzenlediği operasyonla suçüstü yakalandı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Büro Amirliği ekipleri, Mehmet D. (26) isimli şahsın bir jigolo internet sitesine 9 ay önce üye olduğu ve bu site üzerinden kadınlara 750 ile bin 500 lira karşılığında jigolo temin ettiği ihbarını aldı. Harekete geçen polis, Mehmet D.’yi hem internet sitesinden, hem de fiziki olarak takibe başladı.

POLİS MÜŞTERİ GİBİ ARADI

Yapılan takip sonucunda zanlının Emrah T. (24) isimli erkek arkadaşı ve kendisinin para karşılığı zengin ve yaşlı kadınlarla birlikte olduğu belirlendi. Adana polisi bu tespitin ardından savcılıktan alınan izinle, Türkiye’de ilk defa yapılan bir operasyona imza attı. Polis, Mehmet D. ile müşteri kimliğinde irtibat kurdu. Müşteri kimliğindeki polis, Mehmet D.’yi arayarak 2 jigolo kayıt ol ihtiyaçları olduğunu söyledi. Yapılan pazarlık sonucunda iki kişiyle bin 500 liraya anlaşıldı. Polis, Mehmet D’nin verdiği adrese gidip seri numarası önceden alınmış paraları verdi. Mehmet D. parayı alınca kimliğini gösteren polis tarafından gözaltına alındı. Mehmet D. ve arkadaşı Emrah T. emniyete getirildi.

‘PARA İÇİN DEĞİL FANTAZİ OLARAK YAPTIM’

Emrah T. ifadesinde, 9 ay önce jigolo kayıt ol internet sitesine üye olduğunu ancak bu işi para karşılığı yapmadığını, fantezi amaçlı yaptığını söylediği öğrenildi. Ancak polisin yaptığı tespitte, zanlının hem kendisi hem de arkadaşının bu işi para karşılığı yaptığı, Adana, Gaziantep, Osmaniye, Kayseri, Mersin ve çevre illerden de gelen kadınlarla birlikte olduğu ve müşteri başına siteye 300’er lira para verdiği tespit edildi. Zanlı ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye sevk edilen zanlı adli kontrol ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.