Ana Sayfa DÜNYA 7 Ocak 2020

Shincheonji Kilisesi Karalamalara Karşı Resim Açıklamayı Yaptı

Shincheonji Kilisesi son zamanlarda karalama kampanyaları yürüten Gwang-Hoon Jeon Pastör’e delillerle yanıt verdi.

Gwang-Hoon Jeon Pastör’ün lideri olduğu Kore Kiliseler Topluluğu, Shincheonji Kilisesi’ne karşı büyük bir karalama kampanyası başlattı. Karalama kampanyalarına karşı ise Shincheonji Kilisesi 24 Aralıkta yayınladığı bildiriyle, Kore Kiliseler Topluluğu’nda bulunan Hristiyanlara yaptıkları yanlışla ilgili uyarılarda bulundu.

Shincheonji Kilisesi yaptığı açıklamada, “Gwang-Hoon Jeon Pastör’ün söylediği tanrıyla dalga geçersen öldürülürsün lafı bir karalama ve kutsal ruhu engelleme günahı olup, bu sözler aynı şekilde Kore Kiliseler Topluluğu’nun sözleridir. Kore Kiliseler Topluluğunun Tanrı’sının gerçek yüzü ortaya çıktı” ifadeleri kullanıldı.

Shincheonji Kilisesi temsilcileri, Gwang-Hoon Jeon’un, kendisinin tanrı tarafından meshedildiğini söyleyip, kendi isteğine göre olmazsa tanrıyı öldüreceğini söylediğini belirterek, “Bu kendi yetkisi için dini kullanan bir tarikat düşüncesi olup, tanrıya saldırmaktır. Din maskesi takan politik bir organizasyon olan Kore Kiliseler Topluluğu büyük bir tehlike oluşturuyor” açıklamalarında bulundular.

İlginizi çekebilir

Vietnam Gezilecek Yerler

Vietnam Gezilecek Yerler